fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den v pátek
29. 9. 2023. Vyhlášení volného dne bylo projednáno se zřizovatelem školy. Důvodem je oprava topení.

Obědy na tento den budou žákům v systému ODHLÁŠENY.

Provoz MŠ nepřerušen.

Školní rok v ZŠ a MŠ Český Rudolec zahájil ředitel školy symbolickým prvním zvoněním. Slavnostního zahájení se zúčastnili mj. senátor Jaroslav Chalupský, starostka obce Petra Malá, místostarosta Dušan Lovětínský a předsedkyně školské rady Radka Hronová. Po uvítání a proslovech našich čestných hostů odvedli deváťáci jako tradičně prvňáčky do jejich třídy. Naši malí školáci obdrželi drobné dárky jak od pana senátora, tak od vedení obce. Děkujeme všem zúčastněným za podporu.

PS: Příspěvek pana senátora Chalupského na jeho facebookovém profilu: https://www.facebook.com/jarda.chalupsky

PS2: Fotografie a zmínku o zahájení školního roku (nejen) na naší škole najdete také na webu Jindřichohradeckého deníku - ZDE

Zahájení nového školního roku proběhne v pondělí 4. září 2023 v 7:45 na nádvoří školy (za nepříznivého počasí v jídelně). Slavnostního zahájení se zúčastní mj. starostka obce Ing. Petra Malá, předsedkyně školské rady Radka Hronová a senátor Ing. Jaroslav Chalupský. Konec "vyučování" v 9:00 hodin.

Ranní družina pro dojíždějící žáky v provozu již od pondělí. Standardní provoz školní družiny od úterý 5. září.

V pondělí 4. září mají děti odhlášené obědy, od úterý již automaticky přihlášené.

Den plný zábavy pro děti a žáky proběhl pod taktovkou obecního úřadu a za podpory pedagogického sboru na hřišti TJ Sokol v Českém Rudolci. Na fotky z akce se podívejte níže 🙂

Vážení rodiče, žáci, zaměstnanci a přátelé školy,
níže Vám „přeposíláme“ poděkování z organizace Život dětem a rovněž Vám děkujeme za zapojení se do této sbírky 🙂


Krásný den, vážení přátelé,
srdečně Vám děkujeme za celou organizaci sbírky ve školním roce 2022/2023.

Prosím, předejte naše poděkování vašim šikovným dětem, rodičům a všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a kteří si poděkování opravdu zaslouží. Jejich pomoc je pro „naše“ děti nenahraditelná.

Potěšilo by nás, kdybyste si s dětmi našli chvíli času a podívali se na reportáže, které natáčíme s nemocnými dětmi http://www.zivotdetem.cz/c/projekty/pribehy-deti/, abyste věděli, jak je Vaše pomoc důležitá, a na Zábavné odpoledne ze dne 19. 9. 2022 — zahájení Srdíčkových dnů https://www.youtube.com/watch?v=bB-vBWzDnpg

Ještě jednou Vám moc a moc děkujeme zavvaši neocenitelnou pomoc, které si nesmírně vážíme. 

S přáním všeho jen dobrého

Za Život dětem, o.p.s.
Zdenka Křupková


Zivot-detem-sbirka-2022-2023Stáhnout

Ve čtvrtek 15. června jsme se s naši mateřskou školou vypravili na výlet. Letos jsme jeli autobusem do Dačic a navštívili muzeum s programem „Analfabeta negramotná a další hrdinové z knih“. V muzeu byly děti unešené hlavně z pohádky o „Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém“ a z drobných dárečků, které si zakoupily.

Poté jsme se vydali vláčkem do Slavonic. Zážitek to byl opravdu velký, hlavně pro ty co se vezly poprvé.

Ve Slavonicích si děti pochutnaly na zmrzlině a navštívili jsme dětské hřiště.

Pak honem do autobusu a zpátky do školky. Výlet se nám moc líbil.

Dne 12. června vydala paní ředitelka rozhodnutí o přijetí sedmi dětí, jež jejich rodiče přihlásili k předškolnímu vzdělávání do mateřské školy. Úřední rozhodnutí s evidenčními čísly naleznete níže anebo na stránce s Dokumenty.

Seznam-deti-prijatych-do-MS-23-24Stáhnout

Naše děti již mají dokončenou osmou lekci předplaveckého výcviku v Jindřichově Hradci. Už je čekají pouze dvě, jak říkají. Děti se učí základy plaveckých stylů formou hry, orientovat se ve vodním prostředí, odbourávat strach z vody, potápět se a plavat pod hladinou. Děti mají na sobě z důvodu bezpečnosti pásek, který je ve vodě nadlehčuje a zabraňuje jejich potopení. Cílem předplaveckého výcviku je vypěstovat u dětí důvěru ve vlastní schopnosti, naučit se nebát vody.

Pozorujeme velké pokroky u dětí, za co jim patří velká pochvala.

Děti ze školky společně se žáky 1. - 3. třídy si užili loutkové představení "O princezně Rozmařilce". Loutková pohádka z produkce opavského divadla Kašpárkův svět byla nejen veselá, ale také plná veselých písniček. Děti fandily Kašpárkovi, strachovaly se o princeznu a radovaly se, že nakonec vše dobře dopadlo.

Den dětí jsme ve školce oslavili na zahradě školky. Děti tu čekala 10 stanovišť, kterými ve dvojicích procházely a plnily úkoly. Den se vydařil a děti si vysoutěžily i několik odměn.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram