A je tu opět měsíc září a s ním nový školní rok. Třída se nám trochu proměnila a zútulnila. Během prázdnin se třída opět nově vymalovala. Navíc si mohou děti hrát na novém koberci. Tak ať se nám tu celý rok všem líbí.

Vážení rodiče,
možná jste již zaregistrovali, že zastupitelé Jihočeského kraje schválili dotační program na pomoc rodinám s dětmi — MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME I, který se zaměřuje na podporu rodin s dětmi od 3 let do dovršení 19 let.

My jsme se rozhodli tento vstřícný krok krajského zastupitelstva podpořit, a to tak, že se Vám pokusíme maximálně usnadnit čerpání těchto finančních prostředků.

Mateřská škola

Rodiče dětí si vyzvednou dotazník v mateřské škole a buď jej na místě vyplní nebo jej donesou vyplněný nejpozději do 19. 9.

Základní škola

Žákům bude 14.–15. 9. rozdán dotazník, který předají rodičům k vyplnění a následně jej odevzdají třídnímu učiteli a to nejpozději v pondělí 19. 9.

Aktuální informace

Další informace o aktuální fázi a podrobnostech projektu najdete na našem webu v sekci Projekty > Podpora rodin s dětmi — školní stravování a „školkovné“

Kompletní informace o podpoře z programu MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME I naleznete na adrese www.myvtomjihocechynenechame.cz/podpora-aktivit-deti-mladeze

Dotazy k projektu

Případné dotazy budou zodpovězeny na schůzi, jejíž termín bude předem oznámen, a v nejbližších dnech bude zřízena e-mailová schránka, do které budete moci dotazy posílat prostřednictvím e-mailu.

Vážení rodiče,

dovolte nám, abychom Vás seznámili s naším stravovacím systémem, pomocí kterého budete mít možnost řídit si přihlášky a odhlášky stravy kdykoliv online prostřednictvím webu strava.cz nebo pomocí mobilní aplikace Strava.

Každé dítě má vlastní stravovací kartu, ke které se přihlásíte na webu nebo v aplikaci pomocí přihlašovacích údajů sestávajících ze jména a příjmení dítěte a z hesla, které se skládá ze dne narození dítěte (dvoumístný formát — s úvodní nulou) a z posledních dvou čísel roku narození dítěte, viz příklady v tabulce.

Jméno a příjmeníDatum narozeníHeslo
Jan Novák8. 12. 20150815
Jana Nováková11. 6. 20131106
Josef Novák1. 10. 20140110
Příklad vytváření hesel do aplikace Strava.cz

Na tento systém je navázána evidence odběru obědů, a to formou čipu, který si každý strávník zakoupí prostřednictvím třídních učitelů. Cena jednoho čipu je 124 Kč a platí se v hotovosti. Při výdeji oběda přiloží strávník tento čip na čtecí zařízení, čímž dojde k zaevidování odběru oběda pro daný den.

Tento systém nám rovněž umožňuje rozesílat informační e-maily, ve kterých Vás budeme informovat o změnách, novinkách a jídelníčcích na následující týden.

Odkaz na webAplikace pro AndroidAplikace pro iOS
www.strava.czStáhnout aplikaci StravaStáhnout aplikaci Strava
Odkazy na web a aplikace Strava.cz

Vážení rodiče,
pokud se bude Vaše dítě stravovat ve školní jídelně nebo v mateřské škole, je nutné vyplnit přihlášku a přinést ji co nejdříve do školní jídelny. Podrobné informace naleznete v přihlášce po jejím stažení.

Mateřská škola se i tento rok vydala na dlouhou procházku po naší vesnici, kterou ukončila v Zájezdním hostinci, kde jsme si všichni pochutnávali na výtečných zmrzlinových pohárech. Za jejich přípravu moc děkujeme velice příjemnému personálu. Celý den jsme si moc užili a tento výlet byl příjemným zakončením školního roku.

Ve čtvrtek 23. 6. proběhlo v odpoledních hodinách rozloučení předškoláků s kolektivem MŠ. Pro rodiče a děti byl připraven bohatý program – předškoláci přednesli básničky a předvedli pečlivě nacvičenou choreografii k písním z filmu Pomáda. Malé děti předškolákům zazpívaly s paní učitelkou písničku na rozloučenou. Program následně doplnily soutěže, do kterých se s dětmi zapojili i jejich rodiče. Příjemné letní odpoledne jsme završili opékáním buřtů.

I tento rok jsme ve školce vytvořili výstavu maleb našich dětí za uplynulý školní rok. Výstava obsahovala různá témata napříč celým rokem, více již v samotné galerii.

Dne 2. 6. se děti z mateřské školy vydaly v doprovodu paní učitelek autobusem do Dačic, kde navštívily Dům dětí a mládeže. Čekala je exkurze po jednotlivých dílnách, nejvíce se jim ovšem líbil taneční sál a tvoření barevných spirál z korálků. Za krásný zážitek mockrát děkujeme vedení a personálu Domu dětí a mládeže. Na závěr výletu jsme se vydali na náměstí, kde si děti koupily malý suvenýr a osvěžily se ovocnou zmrzlinou.

Jarní sluníčko zazelenalo louky a stráně po celém okolí a s tím se objevily i překrásné druhy květin, které děti přímo lákaly ke tvoření. S pomocí paní učitelek tak z barevných rostlinek vytvořily takováto krásná zvířátka. Hezky si u toho procvičily kreativitu a jemnou motoriku. Téma o zvířátkách děti moc nadchlo a užívaly si tvoření ve školce.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.