Dne 2. 6. se děti z mateřské školy vydaly v doprovodu paní učitelek autobusem do Dačic, kde navštívily Dům dětí a mládeže. Čekala je exkurze po jednotlivých dílnách, nejvíce se jim ovšem líbil taneční sál a tvoření barevných spirál z korálků. Za krásný zážitek mockrát děkujeme vedení a personálu Domu dětí a mládeže. Na závěr výletu jsme se vydali na náměstí, kde si děti koupily malý suvenýr a osvěžily se ovocnou zmrzlinou.

Jarní sluníčko zazelenalo louky a stráně po celém okolí a s tím se objevily i překrásné druhy květin, které děti přímo lákaly ke tvoření. S pomocí paní učitelek tak z barevných rostlinek vytvořily takováto krásná zvířátka. Hezky si u toho procvičily kreativitu a jemnou motoriku. Téma o zvířátkách děti moc nadchlo a užívaly si tvoření ve školce.

Pro děti z naší školky se s příchodem teplých dní otevřela i naše školní zahrádka. Tu děti pečlivě vyplely a nasely na ni s pomocí paní učitelek semínka nových bylinek a zeleniny. Už se nemůžeme dočkat, kolik nám toho vyroste.

Tento rok se Den matek slavil ve školce o něco dřív, než tomu bylo ve škole. Pohodová atmosféra nás všechny na chvilku donutila zastavit se a užívat si chvíle s dětmi. Ty si s pomocí paní učitelek připravily krásné vystoupení pro rodiče. Předškoláci měli básničku připravenou každý zvlášť, jednu společnou pak odrecitovali i s menšími dětmi. Den doprovázel bohatý program – děti se bavily tvořením přáníček a společně s maminkami malováním srdíčkových obrázků a modelováním sladkých kytiček. A aby toho sladkého nebylo málo, maminky přinesly ještě hromady napečeného cukroví a zákusků, k příjemnému odpoledni nám tak nechybělo už vůbec nic 😊. Mockrát děkujeme za účast a pomoc všem rodičům i personálu.

Děti v mateřské škole si na Velikonoce vytvořily krásné dekorace – barevná papírová velikonoční vajíčka, kterými vyzdobily šatnu. S pomocí paní učitelek zasadily do sklenic jarní osení, jež si pak vzaly domů na svátky. Po Velikonocích jsme si s dětmi povídali o tom, jak kdo prožíval tyto svátky a co se nám na nich nejvíce líbí. Tohle krásné téma pak vystřídalo povídání si o planetě Zemi, která měla svůj „svátek“ v pátek 22. 4. Děti se naučily zpívat novou písničku, recitovaly básničky o Zemi a ve čtvrtek a v pátek vytvořily s pomocí paní učitelek z krepového papíru zvětšenou mapu světa, čímž si krásně procvičily svoji jemnou motoriku.

Jaro se nám dostává už i do naší školky – na přivítání tohoto ročního období se ve školce uskutečnil barevný den, který v sobě spojil jak barevnost probouzející se přírody, tak i možnost využití masek, které si děti připravovaly na karneval. Děti si užily dopoledne plné tance, her a soutěží, na které se tolik těšily. Vždyť se podívejte sami, jejich úsměvy mluví za vše.

Ve středu 16. února si předškolní děti užily ukázkovou hodinu v 1.třídě. Zahrály si tak na skutečné prvňáčky. Děkujeme paní učitelce Kortanové a naším prvňáčkům.

V posledních dnech jsme se hodně věnovali tématu knížka, četli si různé příběhy a pohádky. Děti to moc bavilo a napínavé příběhy se zaujetím poslouchaly. Malé děti si dokonce vytvořily vlastní leporelo s jejich osobním příběhem, starší děti si vytvořily svůj obrázek, na němž drží svou oblíbenou knížku. Děti zapracovaly na své paměti, pozornosti a trénovaly motoriku během tvořivých aktivit.

Bílý den je pro děti v naší školce velice výjimečná a oblíbená událost, jelikož s sebou přináší hromadu zábavy a zajímavých aktivit. Ani tento rok tomu nebylo jinak. Děti soutěžily v hodu papírovou koulí, malovaly do sněhu (mouky), vyráběly zimní dalekohledy, z barevných papírů tvořily vystřihovánky se zimními motivy, zdobily sněhuláka a mnoho jiného. A co bylo nejlepší? Že nás na závěr procházky paní zima pozdravila mrazivou sněhovou přeháňkou, při které se děti radostně vyfotily.