Ohlédnutí za tvořením dětí ze školky.

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Český Rudolec, v souladu s ustanovením § 35 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, po projednání se zřizovatelem stanovila:

Přerušení provozu mateřské školy ve dnech 23. 12. 2022 a 27. – 30. 12. 2022. Zároveň bude v těchto dnech přerušen i provoz školní jídelny.

Tak i naší školu navštívil Mikuláš se svou partou a nezapomněl ani na nadílku.

Tak se nazývá téma v mateřské škole, kterému jsme se věnovali celé dva týdny. Začali jsme legendou o svatém Martinovi. Ta nás inspirovala k napodobování sv. Martina – pomáhat si, dělat dobré skutky, rozdělit se. Nejvíce času si vyžádalo nacvičování písniček, básničky i jednoduchého tanečku. Oba týdny byly velmi tvořivé. Děti vyrobily vitráž s koníkem, lucerničku a také sv. Martina namalovaly. Vše vyvrcholilo Svatomartinským setkáním v předvečer svátku svatého Martina.

Dne 25. října se již tradičně uskutečnily Podzimní dílničky ve školce. Letos si děti vytvořily podzimní dekoraci, kdy zapíchaly větvičky do plastelíny. Na housenku navlékly listy a do jablíčka, hrušky či brambory zapíchaly párátka a vznikl ježek.

Ze šťastných tváří dětí byla vidět radost, mohou si tak společně doma vytvořit další dekorace k výzdobě svých domovů.

Svá dílka si děti odnesly domů.

O tom, že draci mohou létat i v bezvětří, se přesvědčily děti z naší školky a školy.

V úterý 18.10. jsme mohli vidět spoustu nádherných draků, jen se nepodařilo vytáhnout je do pořádné výšky.

Počasí bohužel neumíme objednat, ale děti a jejich rodiče si s tím skvěle poradili. Draci tedy létají i v úplném bezvětří.

Podzim nám nabízí pestrobarevné činnosti ve školce i venku. Procházíme postupně různými podzimními tématy – o jablíčkách, dracích, dešťových kapičkách. Příznivé počasí nám dovoluje podzim vnímat při procházkách i na zahrádce.

A je tu opět měsíc září a s ním nový školní rok. Třída se nám trochu proměnila a zútulnila. Během prázdnin se třída opět nově vymalovala. Navíc si mohou děti hrát na novém koberci. Tak ať se nám tu celý rok všem líbí.

Vážení rodiče,
možná jste již zaregistrovali, že zastupitelé Jihočeského kraje schválili dotační program na pomoc rodinám s dětmi — MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME I, který se zaměřuje na podporu rodin s dětmi od 3 let do dovršení 19 let.

My jsme se rozhodli tento vstřícný krok krajského zastupitelstva podpořit, a to tak, že se Vám pokusíme maximálně usnadnit čerpání těchto finančních prostředků.

Mateřská škola

Rodiče dětí si vyzvednou dotazník v mateřské škole a buď jej na místě vyplní nebo jej donesou vyplněný nejpozději do 19. 9.

Základní škola

Žákům bude 14.–15. 9. rozdán dotazník, který předají rodičům k vyplnění a následně jej odevzdají třídnímu učiteli a to nejpozději v pondělí 19. 9.

Aktuální informace

Další informace o aktuální fázi a podrobnostech projektu najdete na našem webu v sekci Projekty > Podpora rodin s dětmi — školní stravování a „školkovné“

Kompletní informace o podpoře z programu MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME I naleznete na adrese www.myvtomjihocechynenechame.cz/podpora-aktivit-deti-mladeze

Dotazy k projektu

Případné dotazy budou zodpovězeny na schůzi, jejíž termín bude předem oznámen, a v nejbližších dnech bude zřízena e-mailová schránka, do které budete moci dotazy posílat prostřednictvím e-mailu.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.