Velmi si vážíme podpory našeho štědrého sponzora, který si přeje zůstat v anonymitě. Díky jeho laskavému daru si každý žák naší školy mohl vychutnat ovocný perlivý nápoj a symbolicky tak „připít“ na začátek letních prázdnin. Dětem z mateřské školy zase vykouzlily úsměv na tváři nafukovací hračky do vody – kruhy, míče i rukávky, které k létu neodmyslitelně patří.
Děkujeme, že děláte dětem radost!
Bedřich Nehyba
Ve čtvrtek 26. června odpoledne jsme se slavnostně rozloučili s našimi předškoláky. Jak jsme si to užili, můžete posoudit v bohaté fotogalerii. Nepříznivé počasí nás sice vyhnalo ze školní zahrady do tělocvičny, ale slavnostní a radostná atmosféra nás neopustila. Přítomné děti i jejich rodiče, prarodiče a sourozenci byli plni vzrušeného očekávání. Zpívalo se, tančilo, hrálo, proběhlo šerpování, předávání dárečků, přípitek – prostě všechno, co ke správné párty patří. A důvod k oslavě byl opravdu velký! Naše děti čeká po prázdninách nový začátek – nástup do první třídy!
Budoucím školákům přeji, aby do další životní etapy vykročili s odvahou, zvědavostí a chutí poznávat nové věci. A všem krásné léto plné radosti, odpočinku a zážitků!
Velký dík patří učitelkám z mateřské školky za přípravu a organizaci celého slavnostního vydařeného odpoledne.
Bedřich Nehyba

Na výlet mateřské školy jsme museli tentokrát více cestovat. Začali jsme jízdou linkovým autobusem a pokračovali vláčkem do Malého Pěčína. V místním Jockey Clubu nás čekalo mnoho domácích zvířátek, která si děti mohly pohladit i nakrmit. Největší nadšení dětí přinesla jízda se zapřaženým koníkem po blízkém okolí. Došlo i na opékání buřtíků, hry a povídání o životě zvířátek. Zpátky jsme opět cestovali vláčkem do Dačic a po té ještě autobusem do Českého Rudolce. Z výletu si děti odnášely mnoho zážitků, spokojenost a také unavené nohy. „Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu“.
Zdeňka Strašáková
V neděli 11. května jsme v kulturním domě společně oslavili Den matek. Všechny přítomné srdečně přivítali místostarosta Dušan Lovětínský a člen kulturní komise Daniel Lovětínský. Úvodního slova se poté ujala paní učitelka Kateřina Smejkalová, která celým programem dětí ze základní a mateřské školy provázela.
Jako první vystoupily děti z mateřské školky ve veselých kostýmech s tanečky a písničkami o zvířátkách. Následoval pestrý program žáků základní školy plný zpěvu, recitace, tance i hudebních vystoupení. Bouřlivý potlesk, výkřiky nadšení i dojaté tváře v publiku byly krásným důkazem toho, že se představení skutečně vydařilo.
Maminky, babičky i prababičky si kromě květiny, přáníčka a sladkého pohoštění odnesly ten nejcennější dar – radostnou snahu a lásku dětí, které se svým vystoupením snažily potěšit jejich srdce.
Program pokračoval vystoupením Vladimíra Waldy Nerušila a jeho hosta, kteří zpříjemnili odpoledne známými písněmi Waldemara Matušky.
Děkuji dětem za krásná vystoupení a všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto svátečního odpoledne, za jejich čas a úsilí.
Bedřich Nehyba


Na výtvarný workshop, tentokrát pod vedením zkušené výtvarnice paní Ilony Baštářové, jsme opět přizvali také rodiče. Společně s dětmi se seznámili s ubrouskovou technikou „decoupage“, konkrétně s její jednoduchou variantou využívající papírové kapesníčky a lepidlo. Rodiče si za pomoci svých dětí vyzkoušeli zdobení skleněné vázy – nanášeli lepidlo a postupně přikládali vrstvy kapesníčků. Tato činnost byla pro děti nejen zábavná, ale i velmi přínosná pro rozvoj jemné motoriky. Každé dítě mělo možnost tónovat svou vázičku do různých odstínů jarních barev podle vlastní fantazie. Součástí workshopu bylo také seznámení s postupem výroby láhve na svíčku, kterou bylo možné dále dozdobit pomocí různých typů barev a efektů. Společné odpoledne si všichni užili – panovala příjemná, tvořivá atmosféra a vznikla spousta krásných výrobků, které budou dělat radost nejen o Velikonocích.
Daniela Tesařová

Tentokrát připadla jarní slavnost až na měsíc duben, přesto se vládkyně zimy Morena nechtěla vzdát své vlády. Po celou dobu celé akce ještě poletovaly sněhové vločky a hodily se i rukavice. Sešli jsme se na zahradě s nejmladšími kamarády ze školy. Po básničkách, říkadlech, společném zpěvu a tanečku jsme se s Morenou vydali za vesnici, kde jsme se s ní ještě jednou rozloučili a vhodili ji do potoka. Tentokrát se nám cestou roztrhly i její korále a tak nezbylo, než hodit do potoka i zbytky z vyfouknutých vajec a šnečích ulit, abychom měli jistotu, že vše odplave a zima se nevrátí. Zpátky jsme se vraceli s létečkem, symbolem jara a života. Na konci jarní slavnosti jsme viděli přilétat na komín čápa a to je důkaz, že jaro už je tu.
© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.