V předvečer svátku všech Martinů nás překvapil tajemný rytíř svým příchodem, dokonce vedl za uzdu svého věrného koně. Vůbec netušíme, kde se u nás ve škole celou dobu ukrývali :-D!

Před sedmnáctou hodinou se sešly děti ze školky se svými učitelkami, netrpělivě čekaly na své vystoupení. Množství přihlížejících především z řad rodičů vyslechlo i krátké "povídaní|"jak paní ředitelky, tak p. Hronové. Když se dětem patřičně ulevilo - měly písničky za sebou, vydal se průvod na cestu ke škole. Byl to úžasný pohled na všechna ta světýlka. U vchodu do školy byl cíl - sladký i slaný, který připravili rodiče a prarodiče. Příjemné chvíle a společný čas...to byla největší odměna pro ty, kteří se na přípravě podíleli.

A kůň, ten to neměl vůbec jednoduché - DĚKUJEME p. HRONOVÉ a p. Štanglové.

HÝBEME SE HEZKY ČESKY pokračuje hlasováním na prodejnách od 1. 9. do 27. 9. 2022.

Jak na to? Hlasovat můžete pomocí útržku účtenky, který získáte za nákup v prodejnách PENNY v minimální hodnotě 100 Kč. Tento útržek je možné vhodit do hlasovacího boxu příslušného týmu umístěného u pokladen v prodejnách PENNY. Pro náš tým můžete hlasovat na prodejnách PENNY v Dačicích a v Jemnici.

Děkujeme za podporu😊

Tradiční slavnostní zahájení školního roku na nádvoří školy uvedla p. ředitelka Mgr. Naďa Teclová, za obecní úřad děti přivítal pan starosta a předsedkyně kulturní komise.

KLIDNÝ A POHODOVÝ NOVÝ ŠKOLNÍ ROK!

Ve čtvrtek 1. září se tradičně sejdeme v 7.35 ve škole a poté společně s učitelským sborem a zástupci obecního úřadu uvítáme nové prvňáčky.

Nutnost přihlášení obědů na 1.9.2022

První školní den bude pro žáky základní školy končit v 9.00 a z toho důvodu nemají na tento den automaticky přihlášeno stravování — chcete-li, aby mělo Vaše dítě zajištěn oběd na první školní den, přihlaste jej na www.strava.cz

Vážení strávníci,

vzhledem k nárůstu cen potravin a energií, jsme nuceni od 1. 8. 2022 navýšit ceny stravného.

Aktuální ceny stravného

přesnídávkaobědsvačinacelkem
3–6 let11,-23,-11,-45,-
7–10 let11,-30,-11,-52,-
11–14 let33,-33,-
15 let35,-35,-
Zaměstnanci35,-35,-
Bývalí zaměstnanci v penzi50,-50,-
Cizí strávníci75,-75,-

Provozní informace

Platby

Obědy se platí zálohově (cena oběda x počet pracovních dnů), nejdéle však do 20. dne v měsíci.

Odhlašování obědů

Obědy se odhlašují vždy předem na druhý den, nejpozději do 22 hodin toho dne, kdy dítě onemocní v aplikaci strava.cz . V případě, že se tak nestane, je možné neodhlášený oběd odebrat ve školní jídelně do vlastního jídlonosiče.

Účtování při onemocnění

Podle vyhlášky č. 107/2005 v platném znění se v době nemoci poskytuje oběd pro nemocné dítě pouze 1. den nemoci. Rodič může dále odebírat obědy v ŠJ za plnou cenu oběda, která činí 75,- Kč.

Bohdan Sezemský, vedoucí ŠJ

...velmi Vám děkujeme za pomoc při veřejné sbírce č. S_MHMP/147662012015 Fondu Sidus, z.ú., které si nesmírně vážíme.

Dorota Vystavělová
Fond Sidus, z.ú.

Kompletní fotoalbum najdete na https://ilon55.rajce.idnes.cz/Ukonceni_skolniho_roku_2021_22/ jméno: konec kód: 306

V prvním ročníku soutěže se nám podařilo vyhrát hlavní cenu. Za získané finanční prostředky jsme nakoupili tělovýchovné vybavení viz. foto.

Letos se opět účastníme, podpořit svým hlasem nás můžete na tomto odkazu:

1. ČERVEN 2022 - dopoledne plné hudby, radosti, pohybu

ZŠ a MŠ Český Rudolec se zúčastní celostátní akce UKLIĎME ČESKO. V pondělí 4.dubna 2022 přibližně v čase od 9.30 do 12 hod. vyrazíme společně uklidit obec a její blízké okolí. Kdo má chuť, může se přidat.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.