Vážení strávníci,

vzhledem k růstu cen energií a spotřebního materiálu i vzhledem k nutné modernizaci kuchyňského zařízení v minulém roce, jsme nuceni do letošních cen stravného promítnout zvýšení nákladů o tzv. „věcné náklady“ a od 1. 4. 2024 navýšit cenu stravného o 5 Kč na porci.

Zvýšení cen se týká bývalých zaměstnanců v penzi a cizích strávníku (případně dětí a žáků od 2. dne nemoci). Finanční norma na potraviny (cena stravy pro děti a žáky) zůstává stejná, jelikož se nám i přes rostoucí ceny potravin prozatím daří s těmito financemi vyjít 🙂 )

Ceny stravného platné od 1. dubna 2024

Bývalí zaměstnanci v penzi63,-63,-
Cizí strávníci80,-80,-

Platby

Obědy se platí zálohově (cena oběda × počet pracovních dnů), nejdéle však do 20. dne v měsíci.

Odhlašování obědů

Obědy se odhlašují vždy předem na druhý den, nejpozději do 22 hodin toho dne, kdy dítě onemocní v aplikaci strava.cz . V případě, že se tak nestane, je možné neodhlášený oběd odebrat ve školní jídelně do vlastního jídlonosiče.

Účtování při onemocnění

Podle vyhlášky č. 107/2005 v platném znění se v době nemoci poskytuje oběd pro nemocné dítě pouze 1. den nemoci. Rodič může dále odebírat obědy v ŠJ za plnou cenu oběda, která činí 80 Kč.

Michaela Kubátová, vedoucí ŠJ

Taneční kurz orientálního tance vede Mgr. Lucie Staňková. Do kurzu se mohou přihlásit dívky od 5. ročníku, mladší pouze v doprovodu rodiče. Pro děvčata do 15 let jsou kurzy zdarma. Bližší informace naleznete na letáčku.

Milí rodiče,

na poslední chvíli jsme dostali následující lukrativní nabídku.

Český biatlon vyčlenil vstupenky zdarma pro žáky a doprovod dospělé osoby na MS v biatlonu v Novém Městě na Moravě na vybrané závodní dny:

Úterý 13. 2. 2024    Vytrvalostní závod ženy / start v 17:10

Středa 14. 2. 2024  Vytrvalostní závod muži / start v 17:20

Čtvrtek 15. 2. 2024 Smíšená štafeta dvojic / start v 18:00

Vstupenky budou označeny jako “školní vstup” a při příchodu do Vysočina Areny bude doprovod vpuštěn pouze společně s žákem.

Dopravu si musí každý zajistit individuálně.

V případě Vašeho zájmu neprodleně kontaktujte ředitele školy na tel. 607 228 864. Konečný termín pro objednání vstupenek je středa 24. 1. 2024.

Vážení strávníci,

vzhledem ke zrušení příspěvku z FKSP pro bývalé zaměstnance v penzi (8 Kč/porci), jsme nuceni od 1. 1. 2024 navýšit cenu stravného pro tuto kategorii strávníků. Dochází tak ke zdražení oběda z 50 Kč na 58 Kč.

Ceny stravného platné od 1. ledna 2024

Bývalí zaměstnanci v penzi58,-58,-
Cizí strávníci75,-75,-

Platby

Obědy se platí zálohově (cena oběda x počet pracovních dnů), nejdéle však do 20. dne v měsíci.

Odhlašování obědů

Obědy se odhlašují vždy předem na druhý den, nejpozději do 22 hodin toho dne, kdy dítě onemocní v aplikaci strava.cz . V případě, že se tak nestane, je možné neodhlášený oběd odebrat ve školní jídelně do vlastního jídlonosiče.

Účtování při onemocnění

Podle vyhlášky č. 107/2005 v platném znění se v době nemoci poskytuje oběd pro nemocné dítě pouze 1. den nemoci. Rodič může dále odebírat obědy v ŠJ za plnou cenu oběda, která činí 75,- Kč.

Michaela Kubátová, vedoucí ŠJ

Vážení rodiče a žáci,
vzhledem k aktuální situaci na trhu se sběrnými surovinami a k omezení prostor vhodných pro uskladnění sběrného papíru je sběr papíru do dubna 23' pozastaven.

Papír pro školní sběr můžete stále střádat, avšak pro výkup je nutné třídit karton zvlášť, noviny, časopisy a ostatní papír rovněž zvlášť.

Začátkem měsíce dubna 23' Vás budeme informovat ohledně nového konceptu školního sběru, jenž momentálně připravujeme, abychom se přizpůsobili změněným podmínkám na trhu se sběrnými surovinami a zmenšeným prostorám pro jejich uskladňování.

HÝBEME SE HEZKY ČESKY pokračuje hlasováním na prodejnách od 1. 9. do 27. 9. 2022.

Jak na to? Hlasovat můžete pomocí útržku účtenky, který získáte za nákup v prodejnách PENNY v minimální hodnotě 100 Kč. Tento útržek je možné vhodit do hlasovacího boxu příslušného týmu umístěného u pokladen v prodejnách PENNY. Pro náš tým můžete hlasovat na prodejnách PENNY v Dačicích a v Jemnici.

Děkujeme za podporu?

Tradiční slavnostní zahájení školního roku na nádvoří školy uvedla p. ředitelka Mgr. Naďa Teclová, za obecní úřad děti přivítal pan starosta a předsedkyně kulturní komise.

KLIDNÝ A POHODOVÝ NOVÝ ŠKOLNÍ ROK!

Ve čtvrtek 1. září se tradičně sejdeme v 7.35 ve škole a poté společně s učitelským sborem a zástupci obecního úřadu uvítáme nové prvňáčky.

Nutnost přihlášení obědů na 1.9.2022

První školní den bude pro žáky základní školy končit v 9.00 a z toho důvodu nemají na tento den automaticky přihlášeno stravování — chcete-li, aby mělo Vaše dítě zajištěn oběd na první školní den, přihlaste jej na www.strava.cz

Vážení strávníci,

vzhledem k nárůstu cen potravin a energií, jsme nuceni od 1. 8. 2022 navýšit ceny stravného.

Aktuální ceny stravného

Bývalí zaměstnanci v penzi50,-50,-
Cizí strávníci75,-75,-

Bohdan Sezemský, vedoucí ŠJ

...velmi Vám děkujeme za pomoc při veřejné sbírce č. S_MHMP/147662012015 Fondu Sidus, z.ú., které si nesmírně vážíme.

Dorota Vystavělová
Fond Sidus, z.ú.