Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Odpolední odpočinek s prstovými barvami a velikánský papír na tvoření...vzniklo společné dílo! Ani moc barev na oblečení nebylo :-). Název naší práce je BARVY LÉTA.

V pátek 17. prosince po návratu z oběda čekalo děti překvapení. Až do poslední chvíle nikdo z nich netušil, že nám ve třídě Ježíšek něco nachystal :-)! Radost byla veliká...kromě dárků jsme měli i malé občerstvení - různé sušenky, oříšky, brambůrky a nechybělo ani ovoce. Dalším příjemným překvapením byl zmrzlinový kornout.

Společné odpoledne rychle uteklo...krásné Vánoce všem!

Na základě doporučení Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje v souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuji

z důvodu zhoršující se epidemiologické situace v Jihočeském kraji ředitelské volno pro žáky naší školy od 25. 10. do 26. 10. 2021.

Mimo provoz bude v tyto dny i školní družina.

Obědy mají žáci automaticky odhlášené.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vlasta Dušejovská

ředitelka školy

I v letošním roce budou svítit na cestu všem "dobrosrdečným" běžcům i chodcům lucerničky, které před dvěma lety vyrobily děti ze školní družiny!

Přijdejte se i vy :-)!

https://www.dacice.cz/mesto/kalendar-akci-1/beh-pro-svetlusku-1977_1081cs2279.html

1. září

2. září

3. září

VE SPOLEČNÝCH PROSTORÁCH NADÁLE PLATÍ POVINNOST NOSIT OCHRANU DÝCHACÍCH CEST – RESPIRÁTOR, ROUŠKY PRO VŠECHNY PŘÍTOMNÉ!!!!

Vážení rodiče, ministerstvo zdravotnictví a vláda díky zlepšující se koronavirové situaci povolila pořádání letních dětských táborů. A proto si dovolujeme nabídnout pro Vaše dítě pobyt na letním dětském táboře Zvůle v malebném prostředí České Kanady. Termín konání tábora je od 10. července (sobota) do 17. července (sobota) 2021.

cestne_prohlaseni_o_neexistenci_priznaku_viroveho_infekcniho_onemocneni-Stáhnout
Informace-k-letnimu-taboru-2021Stáhnout
Prihlaska-na-tabor-1Stáhnout
Seznam-veci-2021Stáhnout
Prohlídka ZŠ a MŠ v Českém Rudolci

Dle Nařízení vlády ČR bude od 12. 4. 2021 obnovena povinná prezenční předškolní výuka a prezenční výuka žáků 1. stupně základní školy. Pro žáky 2. stupně pokračuje distanční výuka.

INFORMACE O ORGANIZACI VÝUKY

MATEŘSKÁ ŠKOLA
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
DISTANČNÍ VÝUKA 2. STUPEŇ
INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE
ŠKOLNÍ JÍDELNA
ŠKOLNÍ DRUŽINA

Když jsme se po Vánocích opět ocitli v "izolaci"... aha... cože je izolace? Děti nemají možnost trávit čas se svými kamarády z jiných tříd, ve společné třídě školní družiny. Po vyučování zůstávají ve svých třídách, kde není mnoho možností pro vyžití a takzvanou psychohygienu - odpočinek po vyučování. Takže prvňáci a třeťáci jsou od rána až do doby, kdy odchází domů spolu, stejně tak druháci se čtvrťáky. Prostor třídy není vhodný pro pohybové aktivity, občas si děti na chodbě zaskáčou panáka :-). Oblíbenou činností je malování nebo vybarvování obrázků, kluci si staví z Chevy. Ač od Vánoc neuběhlo mnoho času, my už začali myslet na ty nadcházející! Že je to trochu předčasné? Ale kdepak! Chystáme již výrobky na jarmark, neboť pevně věříme, že v letošním roce se uskuteční. Ono vyrábění zabere dost času a my jsme se začali učit tvořit z korálků a to moc rychle nejde! Takové hrátky s korálky totiž krásně podpoří jemnou motoriku dětí, takže my nejen tvoříme, ale tím se současně učíme spoustu dalšího! Už víte, že pracujeme s korálky: nejdříve je třeba je roztřídit, aby další práce byla snazší, pak si vybrat vhodnou kombinaci barev a tvarů a dále je potřeba velká dávka soustředění, opatrnosti, trpělivosti. Děti vytváří náramky, navlékaly nejdříve pro sebe a ta činnost je tak nadchla, že pokračovaly s tvorbou pro maminky, sourozence...a většina z nich obdarovala i tatínky, babičky, dědy, tety. Náramky navlékáme také do nabídky na jarmark, určitě si vyberete! Hlavním dílkem, které věříme, že Vás potěší, jsou hvězdičky z drátku a korálků. To je už trochu složitější a chce to více přemýšlení, ale s dopomocí to děti zvládnou. První svoji hvězdičku si odnesly domů a kdo chce, tvoří dál pro Vás. Největší profesionálkou v drátkování je Terezka Sotonová. Její výběr - kombinaci korálků, trpělivost, snahu o precizní práci by jí mohl závidět mnohý dospělák. Má můj velký obdiv a poklonu! Na fotografiích vidíte výsledky našeho snažení a věříme, že Vám přinesou radost! Jak nám bude umožněno trávit s dětmi společný čas, budeme pokračovat! I. Baštářová

Vážení rodiče, milé děti,

upozorňujeme, že v návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 22. 2. 2021 čj. MZDR 15757/2020-44/MIN/KAN s účinností od 25. 2. 2021 do odvolání je vstup a pobyt v budově  umožněn pouze s respirátorem FFP2/ KN 95 nebo zdravotnickou obličejovou maskou. Látková rouška již nestačí. Výjimky jsou uvedeny v příloze.

Děkujeme za pochopení a vstřícnost.

© Copyright 2020 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechny práva vyhrazena. Vytvořil JacM

envelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram