MENU

Vážení rodiče,

naše školní družina jede naplno! 🌟 Každý den pro děti - účastníky školní družiny připravujeme pestrý program plný her, tvoření, pohybu a zábavy. Chodíme na vycházky, do tělocvičny, na školní zahradu. Hrajeme deskové i pohybové hry, malujeme, tvoříme a objevujeme svět kolem nás. Máme keramickou pec ve které tvoříme. Děti se učí spolupracovat, rozvíjet svou fantazii i dovednosti – a hlavně je to baví!

Abychom jim mohli dopřát co nejvíce těchto společných zážitků, prosíme, nevyzvedávejte děti (které odcházejí s doprovodem) mezi 13:00 a 14:00. V tomto čase probíhají organizované zájmové činnosti, do kterých se děti aktivně zapojují.

Samozřejmě pokud nastane výjimečná situace (např. návštěva lékaře či rodinné důvody), je možné domluvit výjimku – stačí nám dát vědět.

Děkujeme za pochopení a spolupráci! Společně tvoříme místo, kde se děti cítí dobře, učí se novým věcem a každý den zažívají něco zajímavého. 💛

Těšíme se na další společné dny plné radosti a objevování!

Za školní družinu
Eva Trepková, vedoucí ŠD

V naší školní družině jsme se ve čtvrtek 6. 3. ponořili do atmosféry karnevalového veselí, které přineslo spoustu radosti a nezapomenutelných chvilek. S příchodem masopustu jsme se rozhodli uspořádat pestrý karneval, na který se děti pečlivě připravovaly. Kdo by odolal kouzlu barevných kostýmů a veselých masek?

Akce začala slavnostním přípitkem, kdy jsme si všichni připili na zdraví a štěstí. Děti měly možnost ochutnat různé nápoje a malé dobroty, které jsme si připravili. 

Po občerstvení jsme se vrhli do her, které byly plné smíchu a soutěživého ducha. Děti si zahrály hry jako přetahování v kruhu, provlékání hada kruhem, ale také si vyzkoušely kreativní soutěž, při které musely předvést své umělecké dovednosti. 

Karneval ve školní družině jsme zakončili pohybovými a míčovými hrami v tělocvičně. Takto strávený čas se tedy stal skvělou příležitostí, jak se pobavit a užít si společné chvíle. Těšíme se na další akce, které nám přinesou ještě více zábavy a radosti!

Eva Trepková

V sobotu 14. prosince proběhl již tradiční vánoční koncert v kostele Narození Jana Křtitele v Českém Rudolci. Všechny přítomné nejprve uvítala paní Radka Hronová a starostka obce Petra Malá. Žáci naší školy pod vedením paní učitelky Aleny Pospíchalové a paní asistentky Evy Trepkové v úvodu zazpívali pásmo zimních a vánočních písní. Poté následovalo vystoupení dechového kvintetu Hynka Vohosky a závěrem zazpíval pěvecký sbor Smetana z Telče. Po skončení koncertu jsme se přesunuli do kulturního domu, kde se konal vánoční jarmark. Naše škola se zde pochlubila krásnými výrobky žáků i pedagogů. Návštěvníci si mohli zakoupit dárky také od dalších převážně místních prodejců, nabídka byla rozmanitá – vánoční dekorace, svíčky, šperky, oděvy, zavařeniny, keramika a mnoho dalšího.  Celé odpoledne probíhalo v příjemné předvánoční atmosféře. Přítomní poseděli nad šálkem čaje, kávy, svařáku či horké čokolády, popovídali si, rodiče s menšími dětmi si v dílničkách ozdobili perníčky, vyrobili andílky, svícínky nebo domečky. Srdečné poděkování patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravách a organizaci.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram