fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Vážení strávníci,

vzhledem k růstu cen energií a spotřebního materiálu i vzhledem k nutné modernizaci kuchyňského zařízení v minulém roce, jsme nuceni do letošních cen stravného promítnout zvýšení nákladů o tzv. „věcné náklady“ a od 1. 4. 2024 navýšit cenu stravného o 5 Kč na porci.

Zvýšení cen se týká bývalých zaměstnanců v penzi a cizích strávníku (případně dětí a žáků od 2. dne nemoci). Finanční norma na potraviny (cena stravy pro děti a žáky) zůstává stejná, jelikož se nám i přes rostoucí ceny potravin prozatím daří s těmito financemi vyjít 🙂 )

Ceny stravného platné od 1. dubna 2024

přesnídávkaobědsvačinacelkem
3–6 let11,-23,-11,-45,-
7–10 let11,-30,-11,-52,-
11–14 let33,-33,-
15 let35,-35,-
Zaměstnanci35,-35,-
Bývalí zaměstnanci v penzi63,-63,-
Cizí strávníci80,-80,-

Provozní informace

Platby

Obědy se platí zálohově (cena oběda × počet pracovních dnů), nejdéle však do 20. dne v měsíci.

Odhlašování obědů

Obědy se odhlašují vždy předem na druhý den, nejpozději do 22 hodin toho dne, kdy dítě onemocní v aplikaci strava.cz . V případě, že se tak nestane, je možné neodhlášený oběd odebrat ve školní jídelně do vlastního jídlonosiče.

Účtování při onemocnění

Podle vyhlášky č. 107/2005 v platném znění se v době nemoci poskytuje oběd pro nemocné dítě pouze 1. den nemoci. Rodič může dále odebírat obědy v ŠJ za plnou cenu oběda, která činí 80 Kč.

Michaela Kubátová, vedoucí ŠJ

Aktuální epidemiologická situace ve výskytu pertuse (černého kašle) na území Jihočeského kraje.

Od začátku letošního roku dochází v celé ČR k nárůstu počtu onemocnění pertusí. Nejvíce případů je hlášeno u teenagerů ve věku 15 až 19 let a u dětí školního věku 10 až 14 let.

Klinické průběhy onemocnění v proočkované populaci nejsou závažné, nicméně nemocní mohou být zdrojem pro další šíření nákazy.

Vzhledem k tomu, že pertuse je respirační nákaza přenášena kapénkami vzdušnou cestou, jsou doporučována i obecná preventivní opatření mezi něž patří:

- časté větrání v místnostech

- časté mytí rukou mýdlem pod tekoucí vodou, používání jednorázových ručníků

- nepůjčovat si mobilní telefony

- nepít ze stejné sklenice či lahve

Dodržování těchto základních hygienických pravidel může pomoci přerušit cestu přenosu onemocnění ve školách i v rodinách.

V pátek o velké přestávce měli žáci možnost ve školní jídelně ochutnat různé druhy tvarohů (odtučněný, bez laktózy a s jogurtem). V rámci projektu Mléko do škol pro ně byly připraveny jednohubky s avokádovou pomazánkou a jako sladký dezert výborný tvaroh s borůvkami. Zdravá svačinka všem moc chutnala.

Z důvodu havárie na vodovodním řadu došlo v části Českého Rudolce k přerušení dodávky pitné vody, což se týká i naší školy. Její provoz, stejně jako provoz mateřské školy i školní jídelny však bude v rámci možností zajištěn.

Vážení strávníci,

vzhledem ke zrušení příspěvku z FKSP pro bývalé zaměstnance v penzi (8 Kč/porci), jsme nuceni od 1. 1. 2024 navýšit cenu stravného pro tuto kategorii strávníků. Dochází tak ke zdražení oběda z 50 Kč na 58 Kč.

Ceny stravného platné od 1. ledna 2024

přesnídávkaobědsvačinacelkem
3–6 let11,-23,-11,-45,-
7–10 let11,-30,-11,-52,-
11–14 let33,-33,-
15 let35,-35,-
Zaměstnanci35,-35,-
Bývalí zaměstnanci v penzi58,-58,-
Cizí strávníci75,-75,-

Provozní informace

Platby

Obědy se platí zálohově (cena oběda x počet pracovních dnů), nejdéle však do 20. dne v měsíci.

Odhlašování obědů

Obědy se odhlašují vždy předem na druhý den, nejpozději do 22 hodin toho dne, kdy dítě onemocní v aplikaci strava.cz . V případě, že se tak nestane, je možné neodhlášený oběd odebrat ve školní jídelně do vlastního jídlonosiče.

Účtování při onemocnění

Podle vyhlášky č. 107/2005 v platném znění se v době nemoci poskytuje oběd pro nemocné dítě pouze 1. den nemoci. Rodič může dále odebírat obědy v ŠJ za plnou cenu oběda, která činí 75,- Kč.

Michaela Kubátová, vedoucí ŠJ

V úterý 5. prosince přišel i do naší školy Mikuláš s andělem a čerty. Navštívili nejen mateřskou školku, žáky na prvním a druhém stupni, ale čerti řádili třeba i ve školní jídelně. Nikdo nezůstal ušetřen jejich lotrovin, dokonce ani ředitel školy. Od Mikuláše a anděla naopak všichni dostali sladkou odměnu.

Od 1. září 2023 nepotřebují cizí strávníci k odběru stravy čip.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram