Dle Nařízení vlády ČR bude od 12. 4. 2021 obnovena povinná prezenční předškolní výuka a prezenční výuka žáků 1. stupně základní školy. Pro žáky 2. stupně pokračuje distanční výuka.
INFORMACE O ORGANIZACI VÝUKY
MATEŘSKÁ ŠKOLA
osobní přítomnost na vzdělávání bude v 1. fázi rozvolňování umožněna pouze dětem v povinném předškolním vzdělávání, které se zúčastní testování a test bude negativní, nebo dětem v povinném předškolním vzdělávání, které onemocnění COVID 19 prodělaly, byla jim nařízena karanténa/ izolace a zároveň neuplynulo víc než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí prokazatelně doložit (potvrzení od lékaře, zpráva z laboratoře), jinak se účastní testování dle harmonogramu školy
pokud zákonný zástupce s testováním nesouhlasí, sdělí tuto skutečnost písemně mateřské škole – dítě bude omluveno, pracuje dále v domácím vzdělávání dle pokynů učitelky MŠ
dítě do školy přivádí zákonný zástupce nebo osoba pověřená a za dozoru pracovníka MŠ provede 2x týdně (PO a ČT) testování dítěte; po celou dobu testování (cca 15 min) je zákonný zástupce přítomen a má nasazen respirátor
v případě nepřítomnosti dítěte v den testování bude test proveden v den, kdy do MŠ přijde
testování probíhá v šatně MŠ za dodržení hygienických podmínek
děti odchází na toaletu umýt a vydezinfikovat si ruce
během pobytu v MŠ nemusí mít děti nasazenou ochranu dýchacích cest (roušku, respirátor)
pedagogové i nepedagogové mají povinnost nosit po celou dobu přítomnosti v MŠ respirátor FFP2/KN95
děti dbají zvýšené hygieny – pravidelné mytí rukou, třída bude vybavena dezinfekcí
pracovníci mateřské školy pravidelně větrají učebnu i další prostory MŠ
žádáme rodiče, aby v případě, že u svého dítěte pozorují známky onemocnění, jej do školy neposílali – předejdeme tím možnému šíření onemocnění
v případě nejasností kontaktujte školu – budeme společně hledat řešení
ZÁKLADNÍ ŠKOLA
osobní přítomnost na vzdělávání bude v 1. fázi rozvolňování umožněna pouze žákům 1. stupně ZŠ, kteří se zúčastní testování a test bude negativní, nebo žákům 1. stupně ZŠ, kteří onemocnění COVID 19 prodělali, byla jim nařízena karanténa/ izolace a zároveň neuplynulo víc než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí prokazatelně doložit (potvrzení od lékaře, zpráva z laboratoře), jinak se účastní testování dle harmonogramu školy
do školy bude žákům umožněn vstup dle harmonogramu (obdrží od třídních učitelů) tak, aby nedocházelo ke kontaktům mezi třídami – žáky si v šatně vyzvedne pověřený pracovník
u vchodu do školy bude umístěna dezinfekce
pohyb žáků po škole bude omezen na minimum (WC, přesun do třídy, jídelny)
ihned po příchodu do třídy provede žák samotestování dle pokynů a za dozoru pověřeného pracovníka školy (u mladších žáků bude umožněna dopomoc zákonného zástupce) – pracovníci školy testování neprovádí
samotestování bude probíhat 2x týdně (PO a ČT) – testy LEPU
pokud žák nebude přítomen ve škole v době testování, bude test proveden ihned po jeho návratu do školy (tzn. i jiný den)
žádáme rodiče, aby v případě, že u svého dítěte pozorují známky onemocnění, jej do školy neposílali – předejdeme tím možnému šíření onemocnění
v případě, že zákonný zástupce s testováním žáka nesouhlasí, sdělí tuto skutečnost písemně škole – žák bude omluven, dále se vzdělává v domácím prostředí dle pokynů vyučujícího (individuální konzultace dle domluvy možné bez testování, škola dále nezajišťuje vzdělávání „distančním způsobem“)
po celou dobu přítomnosti žáka ve škole má žák nasazenu chirurgickou roušku (látková nestačí) nebo respirátor
pracovníci školy používají po celou dobu přítomnosti ve škole respirátor FFP2/KN95
žáci dbají zvýšené hygieny – pravidelné mytí rukou, třídy budou vybaveny dezinfekcí
pracovníci školy pravidelně větrají učebny i další prostory školy, kde se žáci pohybují
hodiny distanční výuky nadále probíhají ve stávajícím režimu (změny v rozvrhu v návaznosti na aktuální situaci možné)
INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE
individuální konzultace ve škole jsou možné na základě domluvy s pedagogy (1 žák a 1 vyučující), může být přítomen i zákonný zástupce
není nutné testování žáků
9. ročník možnost konzultací po domluvě s vyučujícím v počtu max. 6 žáků (příprava k přijímacím zkouškám)
ŠKOLNÍ JÍDELNA
všichni žáci, kteří chodí na obědy do školní jídelny a budou se vzdělávat prezenční formou, mají od 12. 4. 2021 obědy automaticky přihlášené – v případě, že oběd nebudou odebírat, je nutné si jej předem odhlásit vedoucí ŠJ (nejpozději do 14.00 hod. předchozí den) telefonicky na č. 384 496 116, případně osobně
dotovaný oběd mohou odebírat dále i žáci na distanční výuce, musí si jej ale předem přihlásit – výdej bude probíhat do vlastních jídlonosičů výdejním oknem (vstup do ZŠ) v době od 12.00 do 12.20 hod.
ŠKOLNÍ DRUŽINA
je otevřena pro přihlášené žáky od 6.45 hod., žáci budou ve svých kmenových třídách
v odpoledních hodinách nebudou ročníky slučovány, žáci budou po dobu pobytu ve škole/ve venkovních prostorách zůstávat stále ve stejné skupině žáků (třídě)
žáci musí mít po celou dobu pobytu v ŠD i ve venkovních prostorách nasazenu chirurgickou roušku/respirátor
V souvislosti s uzavřením škol informuji žáky a zákonné zástupce o možnosti využívat školní stravování pro děti MŠ a žáky ZŠ za cenu, která je běžně stanovena v době prezenční výuky. Žáci mají standardně v době od 8. 3. do 21. 3. 2021 obědy odhlášené. V případě, že o oběd budou mít zájem, je třeba jej nahlásit vedoucí školní jídelny nejpozději den předem do 14.00 hod. na tel. číslo 384 496 116. Oběd je možný si vyzvednout v době od 11.00 do 12.00 hod. z výdejního okénka (u vchodu do ZŠ) pouze do vlastních jídlonosičů.
Mgr. Vlasta Dušejovská
Vážení rodiče, milé děti,
upozorňujeme, že v návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 22. 2. 2021 čj. MZDR 15757/2020-44/MIN/KAN s účinností od 25. 2. 2021 do odvoláníjevstup a pobyt v budově umožněn pouze s respirátorem FFP2/ KN 95 nebo zdravotnickou obličejovou maskou. Látková rouška již nestačí. Výjimky jsou uvedeny v příloze.
Děkujeme za pochopení a vstřícnost.
Vážení rodiče,
na základě informace MŠMT čj.j MSMT-45767/2020-1 z 15. 12. 2020 Vás informujeme, že provoz základní školy, školní družiny a školní jídelny pro žáky ZŠ bude ukončen v pátek 18. 12. 2020. Vánoční prázdniny začnou pro žáky v pondělí 21. 12. 2020 a budou ukončeny v neděli 3. ledna 2021.
Žáci nastoupí do školy v pondělí 4. ledna 2021 dle rozvrhu pro sudý týden (tedy 1.-5. r., 6., 8. a 9.r.) – pokud vláda nerozhodne jinak.
UPŘESŇUJÍCÍ INFORMACE K VÝUCE OD 30. 11. 2020
➢prezenční formou probíhá výuka pro žáky 1. stupně (1. –5. ročník)
➢výuka 2. stupně probíhá –pro žáky 9. ročníku –prezenčně
-pro žáky 6. –8. ročníku –rotačním způsobem
(střídají se po týdnu)
➢výsledek: v týdnu od 30. 11. do 4. 12. 2020 budou ve škole přítomni všichni žáci 1. stupně a žáci 7. a 9. ročníku, žáci 6. a 8. ročníku se budou nadále vzdělávat distančním způsobem
➢ : v týdnu od 7. 12. do 11. 12. 2020 budou ve škole přítomni všichni žáci 1. stupně a žáci 6., 8. a 9. ročníku, žáci 7. ročníku se budou vzdělávat distančním způsobem
➢ zároveň dochází k úpravám v rozvrhu tříd – do konce týdne je žáci i zákonní zástupci obdrží prostřednictvím e-mailů
➢při příchodu do budovy školy bude žákům změřena teplota, poté si je všatně přeberou pedagogičtí pracovníci
➢pohyb žáků po škole bude omezen na minimum (WC, přesun do třídy, jídelny)
➢je třeba dodržovat rozestupy 2 m
➢pokud žáci 1. stupně budou odpoledne ve školní družině, nedojde ke slučování tříd, žáci budou po celou dobu pobytu ve škole ve stále stejné skupině žáků i třídě
➢nedojíždějící žáci 2. stupně opustí budovy školy ihned po ukončení vzdělávání (případně po obědě), nebudou se v prostorách školy zdržovat; dojíždějící žáci počkají do odjezdu v prostorách pro ně určených – nebude docházet k mísení skupin
➢po celou dobu pobytu ve škole (tzn. i během vyučovacích hodin) a před budovou školy mají žáci i pracovníci školy nasazenou roušku
➢žáci si přinesou min. 2 ks roušek/den a sáček na jejich bezpečné uložení(v případě jednorázových roušek je třeba mít také sáček na jejich bezpečnou likvidaci)
➢žáci dbají zvýšené hygieny –pravidelné mytí rukou
➢pracovníci školy pravidelně větrají učebny i další prostory školy, kde se žáci pohybují
➢všichni žáci, kteří chodí na obědy do školní jídelny a budou se v daném týdnu vzdělávat prezenční formou, mají od 30. 11. 2020 obědy automaticky přihlášené– v případě, že oběd nebudou odebírat, je třeba jej odhlásit standartním způsobem (telefonicky vedoucí ŠJ od 14.00 hod. předchozího dne –tel. 384496116); dotovaný oběd mohou odebírat i žáci na distanční výuce, musí si jej ale předem přihlásit a domluvit čas výdeje (přes okno MŠ –vchod u ZŠ)
➢žáci, kteří platí obědy v hotovosti, musí za přihlášený oběd v pondělí 30. 11. 2020 zaplatit danou částku nejpozději do 8.00 hod.daného dne vedoucí školní jídelny
➢školní družina je otevřena pro přihlášené žáky od 6.45 hod, žáci budou ve svých kmenových třídách –při příchodu je třeba zvonit na kancelář (ne na školní družinu)!!!
➢při vyzvedávání dětí ze školní družiny prosím zvoňte na kancelář –děti budou v kmenových učebnách
Došlo ke změně stravného. Níže naleznete dokument s úpravou cen.
ODHLÁŠKY A PŘIHLÁŠKY NA OBĚDY POUZE DO PÁTKU 18. 12. 2015