Byl krásný letní den, 22. června 2022, a žáci 2. stupně se vydali na tradiční předprázdninový výlet. Vždycky je příjemné strávit společné chvíle se spolužáky jinak a jinde než ve školních lavicích. Program pro tento den byl naplánovaný. Hned ráno mladí cestovatelé podnikli okružní túru po naučné stezce vedoucí rašeliništěm Červené blato v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Špetku znalostí o jihočeském rybníkářství získali při návštěvě expozice v domě Štěpánka Netolického v Třeboni. Výlet zakončili lehce adrenalinovým pobytem v Obludišti v Horní Pěně, kde bloudění a hledání oblud je hlavní zábavou. Výlet byl na pohodu a všichni si ho více či méně užili.

Ve středu 22. června vyrazil celý 1. stupeň na školní výlet. Naším cílem byla návštěva Telče. Počasí nám přálo a o to více byli žáci z výletu nadšeni. V Telči jsme si prohlédli Telčský dům, kde se děti vydováděly, vyzkoušely si různé hlavolamy a prohlédly podzemí. Poté jsme se přemístili do Muzea techniky, kde byly k vidění různé starodávné automobily a nejen ty, ale spousta zajímavých věcí z dob našich babiček a prababiček. Na náměstí jsme si prohlédli renesanční domy, kašnu, … A naší poslední zastávkou byla rozhledna Oslednice, ze které jsme měli Telč jako na dlani. A pak hurá na vlak a domů. Výlet se nám vydařil a všichni jsme byli spokojeni.

V úterý 31. 5. družstvo 1. stupně ve složení T. Bártová, Z. Pechová, B Nehybová, T. Sotonová, Ch. Teturová, N. Tesařová, V. Süssenbek, T. Pátek, P. Šimánek, J. Šimánek reprezentovalo naši školu na tradiční atletické  soutěži v Dačicích. Soutěžilo se v běhu na 50m, 600 a 800m, hodu míčkem a skoku dalekém. Ve velké konkurenci jsme na žádný drahý kov nedosáhli, ale počasí nám přálo a sportování nás bavilo. Vzhledem k vyrovnaným výsledkům družstva, čekáme s velkým napětím celkové výsledky, protože máme šanci vyhrát v soutěži družstev malých škol. Výsledky budou dodatečně zveřejněny na stránkách školy.

Velký úspěch žáků naší školy!

Po školním kole této soutěže jsme vybrali 8 nejlepších žáků, se kterými jsme se 12. května 2022 vypravili reprezentovat naši školu do Studené na oblastní kolo. V tomto kole se naši žáci postavili proti soupeřům z dalších třech škol, a to ZŠ Dačice, B. Němcové, ZŠ Studená a ZŠ Staré Hobzí. Hned po příjezdu bylo každému žákovi přiděleno startovní číslo a proběhlo slavnostní zahájení soutěže. Po celý den nás doprovázelo sluníčko, a tak mírnou nervozitu nahradila dobrá nálada z hezkého počasí. Každý člen týmu byl otestován v jízdě zručnosti, první pomoci, znalostech dopravních předpisů a jízdě „ve městě“, která se odehrávala na dopravním hřišti. Všech 8 soutěžících předvedlo svůj nejlepší výkon, za který byli následně odměněni. Při pohledu na výsledkovou listinu jsme se všichni radovali. Však posuďte sami.

PS: Držte nám palce, postupujeme do krajského kola.

Bc. Aneta Hronová

Ve čtvrtek 21. dubna 2022 se všichni žáci naší školy zúčastnili projektového dne „Bezpečnost silničního provozu“, který jsme spojili se školním kolem Dopravní soutěže mladých cyklistů. Už tradičně si soutěžící mohli projít několik soutěžních disciplín, jako je třeba jízda zručnosti, poznávání dopravních značek, základy první pomoci a další. Součástí projektového dne byla i návštěva a přednáška policisty. Žáci v průběhu dne mohli za každou soutěž získat body a ti nejlepší z nejlepších budou naši školu reprezentovat na oblastním kole ve Studené. Budeme jim všem držet palce.

Bc. Aneta Hronová

8. květen 2022, Kulturní dům Český Rudolec

Dne 13.dubna, se těsně před velikonočními prázdninami, konaly pro žáky 1. stupně tradiční ,,Velikonoční dílny“. První vyučovací hodinu si děti povídaly o zvycích a tradicích spojené s velikonoční dobou. Ve zbylých vyučovacích hodinách si žáci vyrobili vajíčko s kuřátkem na kolíčku, ovečku z vaty a velikonoční zajíčky. Hotové výrobky si žáci odnesli domů. Výtvory se dětem moc povedly a spokojenost v jejich tvářích zase byla odměnou pro vyučující, kteří s nimi výrobky tvořili.

4.4 2022

Den začal tak, že jsme si vzali pytle a rukavice. Vyšli jsme ze školy a zdálo se, že bude zima, mně teda byla. Nakonec se počasí zlepšilo. Náš úklid začal na nových parcelách. Moc odpadků jsme tam nenašli. Navíc můj spolužák nechtěl sbírat a to mě naštvalo. Když jsme se vrátili na silnici a vyrazili směr Markvarec, posbírali jsme hodně plechovek. Já a Lili jsme našli velký pytel zahrabaný pod zemí. Vypadalo to tak, že jsme našli mrtvolu!! Všichni ostatní už odběhli a tak jsme toho nechali a běželi za nimi. O chvilku později jsem našla velké rampouchy čnějící z pařezu. Bylo to kouzelné a to si vážně srandu nedělám. U keře opodál jsme našli použitou vložku. Fuj to teda kouzelné nebylo. Pak jsem se blejskla před foťákem s odpadky a už jsme v Markvarci. Lili došla domů pro pití a bábovku její babičky. Mňam. Zpět jsme šli lesem a tam kupodivu žádné odpadky nebyly. Dorazili jsme do školy a já byla hrozně vyčerpaná a unavená. Užila jsem si den s holkama. Samotné sbírání mě moc nebavilo.

Podle mě je důležité uklízet naší Zemi. I když to často není moc zábavné.

Žákyně 7. třídy

Ve středu 16. února si předškolní děti užily ukázkovou hodinu v 1.třídě. Zahrály si tak na skutečné prvňáčky. Děkujeme paní učitelce Kortanové a naším prvňáčkům.