fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,
tímto bychom Vám rádi představili naši školu a pozvali Vás k zápisu žáků do první třídy, který proběhne ve středu 5. dubna 2023 od 15.00 do 17.00.

Zváni jste také na ukázkové hodiny vyučování matematiky a českého jazyka ve spojených třídách 1. a 3. ročníku a 2. a 4. ročníku, konající se v úterý 21. března od 7.30.

Krátké představení naší školy


Plakát pro Zápis do první třídy ZŠ a MŠ Český Rudolec 2023

Dne 23. 2. 2023 si naše dva týmy z prvního stupně zabojovaly na školním florbalovém turnaji malotřídních škol. Dopoledne plné sportu, přátel a zábavy bylo pod vedením florbalového oddílu TJ Centropen Dačice. A i když jsme si domů nedovezli medaile, dovezli jsme si nové zkušenosti a zážitky, které nám nikdo nevezme.

Rádi bychom Vám některé naše zážitky předali formou krátkého videa a fotek.

Vážení rodiče a žáci,
vzhledem k aktuální situaci na trhu se sběrnými surovinami a k omezení prostor vhodných pro uskladnění sběrného papíru je sběr papíru do dubna 23' pozastaven.

Papír pro školní sběr můžete stále střádat, avšak pro výkup je nutné třídit karton zvlášť, noviny, časopisy a ostatní papír rovněž zvlášť.

Začátkem měsíce dubna 23' Vás budeme informovat ohledně nového konceptu školního sběru, jenž momentálně připravujeme, abychom se přizpůsobili změněným podmínkám na trhu se sběrnými surovinami a zmenšeným prostorám pro jejich uskladňování.

Žáci 4. a 5. třídy se dne 1. 2. 2023 zúčastnili akce pořádané ZŠ Komenského v Dačicích. Měli možnost blíže se seznámit s výukou jazyků v počítačové učebně a s pomocí speciálních brýlí si vyzkoušeli také virtuální realitu a objevovali různé biomy na naší planetě. Bylo to velice inspirativní a zajímavé dopoledne, které si naši žáci velice užili.

Ředitelka a Základní školy a Mateřské školy Český Rudolec, v souladu s platnou legislativou po projednání se zřizovatelem, stanovila:

Přerušení provozu školní družiny ve školním roce 2022/2023 ve dnech 3. 2. 2023 a 6. 2. – 10. 2. 2023

I ve druhém ročníku soutěže se nám podařilo zabodovat a obsadit krásné druhé místo, jak jsme Vás již informovali v podzimním období. Od společnosti PENNY market jsme obdrželi poukázky na tyčinky, ovoce a nápoje. Za získané finanční prostředky jsme doplnili tělovýchovné vybavení. Vše jsme pro Vás zdokumentovali. Tyčinky a ovoce rozdělil Mikuláš. Nápoje využijeme při sportovních aktivitách v teplém předprázdninovém období. Tělovýchovné vybavení nám na focení naaranžovala děvčata z druhého stupně.

Těšíme se na další ročník soutěže a věříme, že opět zabodujeme.

Vánoční koncert a jarmark se letos konal v sobotu 10. prosince. Hodně dětí průběžně onemocnělo a celková příprava koncertu byla o trochu složitější, ale vystoupení v kostele dopadlo na výbornou. Jarmark v kulturním domě přilákal spoustu návštěvníků, kteří si vybrali z výrobků dětí ze školy i školky. 

Tým A: M. Nehyba, P. Putyera, B. Teturová, L. Procházková

Tým B: A. Novák, O. Bártů, A. Pechová, E. Pátková

Výsledky:

TŘEBÍČČESKÁ REPUBLIKAMEZINÁRODNÍ
Tým A12. místo264. místo1 247. místo
Tým B11. místo238. místo1 016. místo

Očima soutěžících:

V pátek 25. 11. 2022 jsme se zúčastnili fyzikální a matematické soutěže, která se konala v Katolickém gymnáziu v Třebíči. Z Markvarce jsme v 6:40 jeli do Dačic, kde jsme nabrali posledního člena týmu a přestupovali na další autobus do Třebíče. Cesta do Třebíče byla velmi únavná. V 8:30 jsme dorazili na autobusové nádraží v Třebíči. Tam jsme počkali na školu z Domamile a s nimi jsme pak šli do supermarketu pro snídani. Po nákupu jsme přišli na místo konání. Po příchodu jsme se zapsali, rozdělili do dvou týmů a měli jsme asi 45 minut do zahájení soutěže. Mezitím jsme se psychicky připravili a vyslechli si pravidla soutěže. Pak začaly 2 hodiny počítání, příklady byly velmi náročné. Dohromady jsme vypočítali 25 příkladů. Od paní učitelky Anetky Hronové jsme dostali sladkou odměnu. Museli jsme ze soutěže odejít předčasně abychom stihli autobus, ale na krátký rozchod se čas našel. Někdo šel na kebab a někdo odpočívat. Autobusem jsme dojeli do Telče, kde jsme 45 minut čekali na vlak a mezitím se Ondra na nádraží seznámil s jeho vyvolenou. Vlakem jsme dojeli do Dačic, kde už nás čekal autobus domů a ve 4 hodiny jsme se vrátili zpátky do Markvarce.

Soutěžící: BT, LP, PP, MN, OB, AN, AP, EP

Tak i naší školu navštívil Mikuláš se svou partou a nezapomněl ani na nadílku.

Sice ještě nechodil MIKULÁŠ, ČERT a ANDĚL, ale děti ze školky a školy už dnes dostaly nadílku v podobě adventního kalendáře (některým se nepodařilo ho donést ani domů :). Mnohokrát děkujeme za milé překvapení, které dětem věnovala jedna hodná paní z nedaleké vesnice. Velice si tohoto kroku vážíme, děti byly z kalendáře nadšené. Děkujeme.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

envelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram