Tým A: M. Nehyba, P. Putyera, B. Teturová, L. Procházková

Tým A12. místo264. místo1 247. místo
Tým B11. místo238. místo1 016. místo

Očima soutěžících:

V pátek 25. 11. 2022 jsme se zúčastnili fyzikální a matematické soutěže, která se konala v Katolickém gymnáziu v Třebíči. Z Markvarce jsme v 6:40 jeli do Dačic, kde jsme nabrali posledního člena týmu a přestupovali na další autobus do Třebíče. Cesta do Třebíče byla velmi únavná. V 8:30 jsme dorazili na autobusové nádraží v Třebíči. Tam jsme počkali na školu z Domamile a s nimi jsme pak šli do supermarketu pro snídani. Po nákupu jsme přišli na místo konání. Po příchodu jsme se zapsali, rozdělili do dvou týmů a měli jsme asi 45 minut do zahájení soutěže. Mezitím jsme se psychicky připravili a vyslechli si pravidla soutěže. Pak začaly 2 hodiny počítání, příklady byly velmi náročné. Dohromady jsme vypočítali 25 příkladů. Od paní učitelky Anetky Hronové jsme dostali sladkou odměnu. Museli jsme ze soutěže odejít předčasně abychom stihli autobus, ale na krátký rozchod se čas našel. Někdo šel na kebab a někdo odpočívat. Autobusem jsme dojeli do Telče, kde jsme 45 minut čekali na vlak a mezitím se Ondra na nádraží seznámil s jeho vyvolenou. Vlakem jsme dojeli do Dačic, kde už nás čekal autobus domů a ve 4 hodiny jsme se vrátili zpátky do Markvarce.

Soutěžící: BT, LP, PP, MN, OB, AN, AP, EP

Tak i naší školu navštívil Mikuláš se svou partou a nezapomněl ani na nadílku.

Sice ještě nechodil MIKULÁŠ, ČERT a ANDĚL, ale děti ze školky a školy už dnes dostaly nadílku v podobě adventního kalendáře (některým se nepodařilo ho donést ani domů :). Mnohokrát děkujeme za milé překvapení, které dětem věnovala jedna hodná paní z nedaleké vesnice. Velice si tohoto kroku vážíme, děti byly z kalendáře nadšené. Děkujeme.

Dne 16. 11. 2022 jel první stupeň na exkurzi do Dačic do DDM. Měli jsme tam prohlídku budovy a potom jsme soutěžili. Vyráběli jsme magnetky podle naší ruky a vyplňovali pohádkový kvíz. Nakonec jsem šli na autobusové nádraží a šli pěšky z Markvarce. Bylo škaredé počasí, ale i přesto jsme to zvládli.

(autorky: Nelly Tesařová, Zuzana Pechová)

Co dělat, když nejde proud? No přece vyrazit do Dačic!

16. 11. se nám ve škole nerozsvítilo, ale to vůbec nevadí. Celý druhý stupeň vyrazil na exkurzi do Dačického Centropenu a proces výroby popisovačů už nám není cizí. Po této exkurzi zamířily naše kroky do Leteckého muzea Viléma Götha. No a co pak? Pak už zase hurá domů.

Přerušení provozu MŠ, ŠD a ŠJ - 18. 11. 2022

Vzhledem k velmi nízkému počtu přihlášených dětí bude v pátek 18. 11. 2022 přerušen provoz mateřské školy, školní družiny a školní jídelny.

Kdybyste si měli donést učení v čemkoli jiném než v batohu. Co by to bylo?

Dnes, 10. 11. 2022, proběhl ve škole „Den bez batohů“, jejíž organizace se ujala 7. třída v čele s Eliškou Zvěřinovou. Žáci si dnes nesbalili učebnice do batohu jako každé ráno. Cílem této akce bylo přinést si učení v něčem originálním a vtipném. Řekla bych, že se jim to povedlo, co myslíte?

Ředitelka školy vyhlásila podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den 18. 11. 2022. Vyhlášení volného dne bylo projednáno se zřizovatelem školy. Obědy na tento den budou žákům v systému ODHLÁŠENY.

Přelom října a listopadu pro mnohé znamená období dušiček a Halloweenu.

Proto jsme s žáky 1., 2. a 3. třídy vytvořili v hodině pracovní výchovy strašidelnou výzdobu v podobě ducha a dýně. Tak co, už vám vstávají vlasy hrůzou?

O tom, že draci mohou létat i v bezvětří, se přesvědčily děti z naší školky a školy.

V úterý 18.10. jsme mohli vidět spoustu nádherných draků, jen se nepodařilo vytáhnout je do pořádné výšky.

Počasí bohužel neumíme objednat, ale děti a jejich rodiče si s tím skvěle poradili. Draci tedy létají i v úplném bezvětří.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.