V pátek 12. dubna se žáci 4. a 5. ročníku v doprovodu paní asistentky Trepková vydali do Dačic do ZŠ Komenského, kde jim byly představeny zajímavé pomůcky a aktivity z oblasti robotiky a informatiky.

Organizace dopravní soutěže je neodmyslitelnou součástí každoročních tradic na naší škole a ani tento rok nebyl výjimkou. Ve čtvrtek 4. dubna si naši žáci v rámci projektového dne BESIP vyzkoušeli pestré disciplíny této soutěže jako orientaci v křižovatkách, znalost dopravních značek nebo obecné testy. Nemohly chybět ani znalosti z poskytování první pomoci a jízda na kole, při které žáci překonávali různé překážky. Počasí nám přálo a všechny tyto disciplíny se uskutečnily v jednom dni. Velké poděkování patří všem učitelům za pomoc při organizaci jednotlivých stanovišť a deváťákům za pomoc při sestavování překážek pro jízdu zručnosti.

V oblastním kole ve Studené, které se koná 16. května, bude naši školu reprezentovat tým ve složení: Anežka Pechová, Barča Teturová, Ondra Bártů a Jirka Svoboda. Budeme jim držet palce a věříme, že navážou na úspěšný tým z loňského roku, který pro naši školu vybojoval 1. místo.

Ve středu 3. dubna se dětem z mateřské školy a žákům 1. - 3. ročníku naskytl netradiční zážitek. Měli možnost zhlédnout naučný pořad o ročních obdobích s názvem „Jaro, léto, podzim, zima“ ve sférickém kině. Promítání filmu proběhlo v tělocvičně ve speciálním rozkládacím stanu ve tvaru kopule, kde se děti ocitnuly v 3D prostoru. Celé představení navíc mohly sledovat vleže, což se jim také moc líbilo. Můžete se přesvědčit nejen na fotkách, ale i na videu: https://www.facebook.com/reel/1076408063652477 🙂

Těšíme se zase někdy příště.

28. ročník celonárodní květinové sbírky Ligy proti rakovině Praha proběhne ve středu 15. května. Žáci 9. ročníku budou prodávat kytičky tentokrát s tmavě růžovou stužkou v minimální ceně 20 Kč. Hlavním tématem letošní tradiční sbírky je prevence rakoviny prsu. Každý dárce, který v den sbírky přispěje, dostane ke kytičce také informační letáček o prevenci a screeningových programech, které naše zdravotnictví nabízí.

V pátek 22. března 2024 se všichni žáci zúčastnili každoroční soutěže, která probíhá také na mezinárodní úrovni v mnoha zemích světa. První ročník proběhl v roce 1991 ve Francii. V České republice se soutěž konala poprvé v roce 1995. Matematický klokan vznikl podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii (tak už víme, proč klokan...).

Žáci řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Celkem je možno získat 120 bodů (u Cvrčka jen 90). Úlohy jsou rozděleny do třech kategorií po 8 příkladech. V první části jsou příklady za 3 body, v druhé za 4 a v třetí za 5 bodů. Za nesprávnou odpověď se strhává 1 bod. Na začátku má soutěžící přidělených 24 bodů (u Cvrčka 18 bodů), takže se nemůže dostat do minusu.

A konečně se dostáváme k tomu hlavnímu. Jak to na naší škole dopadlo? Zde jsou vítězové jednotlivých kategorií:

Cvrček (2. - 3. ročník ZŠ) - Sabina Nováková (52 b.)
Klokánek (4. - 5. ročník ZŠ) - Zuzana Pechová (67 b.)
Benjamín (6. - 7. ročník ZŠ) - Nelly Tesařová (66 b.)
Kadet (8. - 9. ročník ZŠ) - Matyáš Michálek (67 b.)

Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast!

Ve středu 27. března před velikonočními prázdninami proběhla na prvním stupni akce s názvem ,,Tvoření s velikonočním zajíčkem“. Žáci si během dvou vyučovacích hodin mohli vytvořit papírovou slepičku na vymalované kraslice, velikonoční závěsný věnec se zajíčkem a vajíčky nebo papírového kohoutka. Žákům se vytvořené velikonoční výrobky moc povedly. Radost z odnesených výrobků se zračila v očích dětí.

V rámci března měsíce knihy proběhl ve čtvrtek 21. 3. školní projekt Den knihy. Děti přinesly své oblíbené knihy, prozkoumaly ilustrace a nechaly se inspirovat k tvorbě vlastní ilustrace, při které mohly naplno projevit svoji kreativitu. Součástí projektu bylo i společné čtení dětí z prvních třech ročníků s nejstaršími spolužáky. Naši skvělí deváťáci se chopili role průvodců a četli společně s mladšími dětmi jarní příběhy, řešili úkoly k textu a probírali, co se z příběhů naučili. Bylo to krásné sdílení literatury mezi různými věkovými skupinami. Společně se nám podařilo vytvořit inspirativní a radostný prostor pro rozvoj čtenářských dovedností a prozkoumání světa knih.

Zahájení pravidelných nedělních lekcí jógy v tělocvičně ZŠ a MŠ Český Rudolec dne 14. dubna 2024 od 18:00 hodin. Lekce jsou otevřené všem – ženám, mužům, žákům, začátečníkům i pokročilým.

V každé lekci vás čeká 60 minut jógové praxe pod vedením zkušené lektorky Betty, držitelky certifikace RYT500. Jóga posiluje svaly, zlepšuje flexibilitu a zvyšuje celkovou kondici těla. Techniky jógy vám pomohou překonat každodenní stres a napětí. Jóga je cestou k osobnímu rozvoji, vnitřnímu klidu a harmonii. Na lekci přijďte v pohodlném oblečení. Pokud máte, vezměte si podložku a deku, je možné zapůjčit.

Běžná cena lekce je 200 Kč, žáci základních škol mohou využít 75% slevu. Příjmy z úvodní benefiční lekce budou věnovány na podporu sociální služby RESIDENT 2000 o.p.s. Bližší informace v letáčku a na webu.

Kontakt a rezervace: web bejoga.cz, telefon 722 224 122 (Ing. Alžběta Šabouková)

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram