fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

V pátek 22. března 2024 se všichni žáci zúčastnili každoroční soutěže, která probíhá také na mezinárodní úrovni v mnoha zemích světa. První ročník proběhl v roce 1991 ve Francii. V České republice se soutěž konala poprvé v roce 1995. Matematický klokan vznikl podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii (tak už víme, proč klokan...).

Žáci řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Celkem je možno získat 120 bodů (u Cvrčka jen 90). Úlohy jsou rozděleny do třech kategorií po 8 příkladech. V první části jsou příklady za 3 body, v druhé za 4 a v třetí za 5 bodů. Za nesprávnou odpověď se strhává 1 bod. Na začátku má soutěžící přidělených 24 bodů (u Cvrčka 18 bodů), takže se nemůže dostat do minusu.

A konečně se dostáváme k tomu hlavnímu. Jak to na naší škole dopadlo? Zde jsou vítězové jednotlivých kategorií:

Cvrček (2. - 3. ročník ZŠ) - Sabina Nováková (52 b.)
Klokánek (4. - 5. ročník ZŠ) - Zuzana Pechová (67 b.)
Benjamín (6. - 7. ročník ZŠ) - Nelly Tesařová (66 b.)
Kadet (8. - 9. ročník ZŠ) - Matyáš Michálek (67 b.)

Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast!

V pátek 10. listopadu se uskutečnilo svatomartinské setkání. Začali jsme v 17:00 hodin u obecního úřadu, kde všechny přítomné přivítala předsedkyně kulturní komise paní Radka Hronová. Po velmi pěkném vystoupením dětí z mateřské školky a předání světla jsme se vydali s lucerničkami v čele se symbolickým koněm průvodem ke škole. A tam jsme se dočkali i koně skutečného. Zpěv dětí totiž přilákal svatého Martina, který všem přivezl sladké voňavé perníčky. Kromě toho bylo na nádvoří školy připraveno výborné občerstvení. Velké díky patří všem rodičům a přátelům školy, kteří se do přípravy zapojili. Nabídka byla opravdu pestrá. Děkujeme také všem, kteří se setkání zúčastnili a vytvořili příjemnou komunitní atmosféru.

Poslední dopoledne v tomto školním roce bylo plné emocí. Radost, smutek, slzy. Pro některé žáky to znamená začátek prázdnin, ale pro deset z nich konec jedné etapy. Právě pro ně, ale i pro ostatní, přikládáme fotografie k uchování vzpomínek na jeden z důležitých milníků v životě.

Konec školního roku se nám blíží rychlostí světla a ve škole začíná být pořádně rušno. Jeden z těch rušnějších týdnů máme za sebou a rádi Vám ukážeme, co všechno naši žáci druhého stupně zvládli během dvou dnů.


Muzeum Škoda a. s. - Mladá Boleslav

Naši žáci měli 6. 6. 2023 výjimečnou příležitost se podívat do výrobních prostor a muzea Škoda a. s. Cesta byla dlouhá, ale stálo to za to. 

A CO NA TO ŽÁCI?

"Nejvíce mě zaujalo to, že ve velkém areálu pracuje 34 000 zaměstnanců a že Škoda má v areálu střední školu, ve které je cca 900 žáků."

"Nejvíce se mi líbila výstava aut v muzeu."

"Líbila se mi cesta autobusem."


Atletické závody O štít města Dačice

Ten samý den, kdy pár našich žáků vyrazilo do Mladé Boleslavi, vyrazila větší část druhého stupně již tradičně na atletické závody do Dačic.

A CO NA TO ŽÁCI?

"Moc se mi to líbilo, i když bylo špatné počasí a nikdo se neumístil."

"Bylo to super, byli tam dobrý lidi z jiných škol. Do příštího roku můžeme víc potrénovat a bude to super."

"Bylo to fajn, až na záchody ..."

"Na to, že jsme tvrdě trénovali, tak jsme všechno prohráli."

"Moc se mi to líbilo, protože tam byly hezký holky a holky co znám, takže jsem si s nimi povídal. A i spousta kluků, se kterýma jsem si pokecal."


Dopravní soutěž mladých cyklistů - krajské kolo

Aby toho nebylo málo, tak jsme hned druhý den nasedli na autobus a jeli si zasoutěžit na krajské kolo v Českých Budějovicích, do kterého se žáci probojovali.

Pro objasnění některých postřehů od žáků je potřeba dodat, že se soutěž konala na dopravním hřišti, hned vedle pivovaru Budvar. 🙂

A CO NA TO ŽÁCI?

"Přestože jsme nevyhráli, jsme si to moc užili."

"Užil jsem si to, ale bohužel jsme se nepodívali do pivovaru."

"Bavilo mě to, i když jsme nevyhráli."

"Celý den jsem si moc užila, ale mrzí mě, že jsme se nešli podívat do pivovaru, snad příště. A určitě nezapomeneme na toho "moc milého" pána na soutěži." 🙂

I tento rok jsme se zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů, která se konala v Dačicích. Naši čtyři žáci reprezentovali naši školu v kategorii starších žáků a podařilo se jim obhájit první místo. Mezi jednotlivci se umístili na prvním, druhém, dvanáctém a patnáctém místě.

Nyní nás čekají přípravy na krajské kolo, které proběhne v Českých Budějovicích začátkem června.

Hned první den v přípravném týdnu všichni zaměstnanci usedli do školních lavic, aby nás pracovnice PMeduca proškolila v poskytování první pomoci. Ve středu proběhne školení BOZP a pedagogická rada. pak společnými silami zvelebíme školu, aby se dětem v ní líbilo.

Během tématu „My jsme malí řemeslníci“ děti vyzkoušely svoji zručnost. Vyšívaly jako švadlenky, pekly rohlíky, housky i vánočky (z plastelíny) jako pekaři a cukráři. Někteří si zahráli na módní návrháře. Předškoláci zatloukali opravdové hřebíky. Největší úspěch mělo pečení a zdobení dortů a následná soutěž „Peče celá školka“. Děti vytvořily také krásné kominíčky a zedníky.

[ngg src="galleries" ids="757" display="basic_thumbnail"]

Masky, soutěže, tance ve čtvrteční odpoledne (13. 2.)si užily děti společně s vychovatelkami...bylo veselo...

V pondělí 10.2.2020 měly děti z MŠ "Bílý Den". Děti se sladily do bílého oblečení. Celou třídu nám pan Mrazík zabarvil a zamrazil. Přispělo nám i počasí , protože v pondělí sněžilo. Děti si od rána mohly hrát "ve sněhu", skládaly zimní obrázky, třídily hračky bílé barvy, tvořily z bílého papíru a z bílých víček. Nejvíc se ale těšily na soutěže a hry ve družstvech. Vyhrály všechny děti a domů si odnesly bílý kornout plný bonbónů.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram