Děkujeme za vstřícnost. Přejeme Vám i Vašim blízkým příjemné prožití Vánoc, štěstí, zdraví a lásku po celý nadcházející rok.

Zaměstnanci MŠ

Video bude doplněno

Ohlédnutí za tvořením dětí ze školky.

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Český Rudolec, v souladu s ustanovením § 35 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, po projednání se zřizovatelem stanovila:

Přerušení provozu mateřské školy ve dnech 23. 12. 2022 a 27. – 30. 12. 2022. Zároveň bude v těchto dnech přerušen i provoz školní jídelny.

Letos jsme opět sběrným místem sbírky „Krabice od bot“.

Sběrné místo

Mateřská škola Český Rudolec

Kontakt720 214 046
Datum21. 11. – 4. 12. 2022
Čas8–9 a 14–15 hodin (Po – Pá)

Po dohodě je možné předání dárků také v Dačicích, Telči nebo J. Hradci. Bližší informace na telefonu:

Děkujeme, že pomáháte i v této nelehké době.

Sbírka „Krabice od bot“ ZŠ a MŠ Český Rudolec 2022

Tak se nazývá téma v mateřské škole, kterému jsme se věnovali celé dva týdny. Začali jsme legendou o svatém Martinovi. Ta nás inspirovala k napodobování sv. Martina – pomáhat si, dělat dobré skutky, rozdělit se. Nejvíce času si vyžádalo nacvičování písniček, básničky i jednoduchého tanečku. Oba týdny byly velmi tvořivé. Děti vyrobily vitráž s koníkem, lucerničku a také sv. Martina namalovaly. Vše vyvrcholilo Svatomartinským setkáním v předvečer svátku svatého Martina.

Prosinec nám začal ve školce přípravami na nadcházející svátky. Nejdříve jsme se pořádně připravili na vzácnou návštěvu Mikuláše, anděla a čertů. Děti se společně naučily hned několik básniček a písní, které pak v pondělí před Mikulášem přednesly. Při pohledu na dovádějící čerty se jim sice trošku třásly hlásky, zvládly to však hrdinsky. I veškeré výtvarné tvoření jsme v předvánočním čase pojali čertovsky – děti si vyrobily zajímavé dekorace čertů pomocí barevných papírů a svých fotografií. Zároveň si stihly vytvořit i čertíkovské čelenky.

S listopadem se k nám přiblížily i naše oblíbené svátky - prvním z nich byl svátek svatého Martina. Ve školce jsme tak měli možnost tvořit různé obrázky s koníky a motivy pomalu přicházející zimy. Děti si vytvořily svůj obraz Martina, hodně jsme si o daném svátku povídali a učili se novým věcem.

Podzim v naší školce byl znovu kouzelný. Děti tvořily s jejich oblíbenými materiály, využívaly hodně přírodnin (kaštany, lupínky), učily se nové básničky a objevovaly kouzlo podzimu na dlouhých barevných procházkách. Četli jsme si příběhy o podzimu, povídali si o tom, co se na podzim dělá a co se děje s přírodou. Děti to velice zajímalo a tvořily hodně věcí na toto téma.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.