Prosinec nám začal ve školce přípravami na nadcházející svátky. Nejdříve jsme se pořádně připravili na vzácnou návštěvu Mikuláše, anděla a čertů. Děti se společně naučily hned několik básniček a písní, které pak v pondělí před Mikulášem přednesly. Při pohledu na dovádějící čerty se jim sice trošku třásly hlásky, zvládly to však hrdinsky. I veškeré výtvarné tvoření jsme v předvánočním čase pojali čertovsky – děti si vyrobily zajímavé dekorace čertů pomocí barevných papírů a svých fotografií. Zároveň si stihly vytvořit i čertíkovské čelenky.

S listopadem se k nám přiblížily i naše oblíbené svátky - prvním z nich byl svátek svatého Martina. Ve školce jsme tak měli možnost tvořit různé obrázky s koníky a motivy pomalu přicházející zimy. Děti si vytvořily svůj obraz Martina, hodně jsme si o daném svátku povídali a učili se novým věcem.

Podzim v naší školce byl znovu kouzelný. Děti tvořily s jejich oblíbenými materiály, využívaly hodně přírodnin (kaštany, lupínky), učily se nové básničky a objevovaly kouzlo podzimu na dlouhých barevných procházkách. Četli jsme si příběhy o podzimu, povídali si o tom, co se na podzim dělá a co se děje s přírodou. Děti to velice zajímalo a tvořily hodně věcí na toto téma.

Odložení Drakiády se vyplatilo. Počasí bylo úplně ideální – sluníčko, vítr, modrá obloha. Začali jsme na nádvoří školy básničkou a přidali oblíbenou písničku „Vyletěl si pyšný drak“. Ke zpěvu se k nám přidali i školáci, písničku si pamatovali z časů, kdy sami do školky chodili. Sešlo se nás opravdu hodně a Drakiádu si užili draci, děti i mnozí rodiče. Nebylo draka, který by nevzlétl, někteří byli tak vysoko, že by na fotce byli jen malou tečkou. Na konci čekala na každého odměna v podobě dračí medaile, diplomu a sladkosti. Všem děkujeme za krásné odpoledne a těšíme se zase za rok.

Dveře naší MŠ se znovu otevřely a děti vstoupily do nového školního roku. Nejdříve byly nejisté, co očekávat, jak se chovat nebo jak si hrát s kamarády, ale na konci týdne se už perfektně adaptovaly. Hrály si venku, smály se, užívaly si krásného počasí. Doufáme, že celý nadcházející školní rok bude stejně veselý.

Podání žádosti

Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání učinit písemně nebo ústně do protokolu anebo v elektronické podobě. Přihlášku je tedy možné doručit následujícími způsoby:

1. do datové schránky školy (zu8mci8) 2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!), 3. poštou, 4. osobní podání: v případě osobního podání žádosti zákonným zástupcem dítěte je nezbytné organizovat příjem žádostí tak, aby nedošlo k vyšší koncentraci a k vyššímu pohybu osob v prostorách školy (možno využít poštovní schránky u vchodu do ZŠ)

Pokud by bylo podání učiněno pomocí jiných technických prostředků (např. e-mailem bez uznávaného elektronického podpisu, telefaxem apod.), je nutné jej do 5 dnů ze strany zákonného zástupce potvrdit jedním z výše uvedených způsobů.

S ohledem na zastoupení dítěte jeho zákonným zástupcem či jinou osobou k tomu oprávněnou je zároveň podstatné zjišťovat: · jméno a příjmení tohoto zástupce, · místo trvalého pobytu tohoto zástupce, popřípadě jinou adresu pro doručování.

Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je zároveň podstatné, aby doložila své oprávnění dítě zastupovat.

Pro doložení rodných listů platí, že stačí odeslat jejich prostou kopií dálkovým způsobem.

Místo trvalého pobytu dítěte u spádových dětí ověří ředitel školy na obecním úřadě, který vede evidenci obyvatel.

Doložení řádného očkování dítěte

Podmínkou přijetí dítěte do MŠ je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví je splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním, nebo mít doklad, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Tato povinnost se netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání.

V současné situaci nenavštěvujte osobně praktického lékaře. Pro doložení této povinnosti zákonný zástupce: Zákonný zástupce tuto povinnost dokládá potvrzením praktického dětského lékaře. Potvrzení na žádost vydá lékař za podmínek dodržení nastavených protiepidemických opatření. Vhodné je předem telefonicky kontaktovat lékaře a objednat si termín návštěvy dle zvyklosti ordinace. Individuálně je třeba řešit případ, kdy je rodina v karanténě nebo izolaci. Pokud některý z lékařů poskytuje potvrzení e-mailem, je to jistě také možné, ale opět po předchozí domluvě.

1. prohlásí, že je dítě řádně očkované (vzor viz níže), a 2. doloží kopii očkovacího průkazu.

V případě, že dítě nebylo očkováno podle očkovacího kalendáře, musí zákonný zástupce kontaktovat na dálku praktického lékaře a vyžádat si od něj potvrzení, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.

Povinnost plnit předškolního vzdělávání mají děti, které dosáhly do 31. 8. pěti let.

Zákonný zástupce může místo povinného předškolního vzdělávání v MŠ zvolit individuální vzdělávání. Dítě pak vzdělává doma sám, vzdělávat ho může i jiná osoba, nebo navštěvuje jiné zařízení, než je mateřská škola. Zákonný zástupce musí nicméně i tak přihlásit dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání. Žádost o individuální vzdělávání dítěte předá řediteli školy zároveň s přihláškou k zápisu nebo nejpozději 3 měsíce před počátkem školního roku.

Vzor textu čestného prohlášení k očkování:

Prohlašuji, že (jméno a příjmení dítěte), nar. (XX.X. XXXX), se podrobil(a) všem stanoveným pravidelným očkováním podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

Příloha: kopie očkovacího průkazu

Podpis zákonného zástupce