Ve čtvrtek 21. dubna 2022 se všichni žáci naší školy zúčastnili projektového dne „Bezpečnost silničního provozu“, který jsme spojili se školním kolem Dopravní soutěže mladých cyklistů. Už tradičně si soutěžící mohli projít několik soutěžních disciplín, jako je třeba jízda zručnosti, poznávání dopravních značek, základy první pomoci a další. Součástí projektového dne byla i návštěva a přednáška policisty. Žáci v průběhu dne mohli za každou soutěž získat body a ti nejlepší z nejlepších budou naši školu reprezentovat na oblastním kole ve Studené. Budeme jim všem držet palce.

Bc. Aneta Hronová

Žáci 2. stupně naší školy se ve čtvrtek 14. října 2021 v rámci dopoledního vyučování zúčastnili projektového dne s názvem „Škola odpovědného spotřebitele“. Realizace projektu byla financována Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Cílem projektu bylo zvýšit osobní finanční gramotnost žáků. Dozvěděli se, jak správně postupovat při nákupu v kamenných prodejnách i na internetu, co je záruka, jak řešit případné reklamace, seznámili se s nejčastějšími omyly spotřebitelů v obchodním styku apod. Žáci v průběhu celého dopoledne pracovali především ve skupinách.

Šesťáci a sedmáci se věnovali zvláště tématu nákup mimo kamenné prodejny (na internetu). Mimo jiné např. zhlédli krátké video z dokumentárního cyklu České televize Černé ovce zabývající se možnými riziky spojenými s nákupem na internetu či vytvořili informační banner na dané téma. Získané znalosti si pak v závěru ověřili v týmové soutěži AZ kvíz.

Osmáci s deváťáky se zabývali zejména tématem reklamace. Žáci se krom jiného dozvěděli, co je možné reklamovat a co nikoli. Konkrétní situace ztvárnili i dramaticky, když si v krátkých scénkách zahráli role prodejce a reklamujícího. Dále v ukázce ze seriálu Vyprávěj měli možnost vidět, jak asertivně postupovat při uplatňování reklamace, a v závěru se naučili, jak vytvořit QR kód se základními informacemi, které v průběhu dopoledne k danému tématu získali.

Dne 6.10. se uskutečnil projektový den s názvem Máme rádi zvířata. Tématu jsme se ve školce věnovali 3 dny - učili jsme se básničky, zpívali písničky, kreslili zvířátka, modelovali a povídali si o nich. Největší zážitek měly děti z návštěvy pana Hořáka, který s sebou přivezl: chameleona, vakoveverku, činčilu, užovku, šváby, strašilky, ježka a agamu. Těšíme se, jaká zvířátka uvidíme příště.