fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Poslední den našeho pobytu byl naplněný balením zavazadel, sháněním věcí, které jsme někde založili, pózováním fotografům, loučením s místy, které jsme si za ten týden oblíbili a zbyla chvilka i na fotbálek při čekání na autobus. Cestou smutek po týdnu, který jsme strávili s kamarády vystřídalo těšení se na rodiče.

Dnes jsme si užili trochu odpočinkový den. Po snídani jsme se věnovali výrobě karnevalových masek pro večerní vystoupení. Když se oteplilo, vyrazili jsme na blízké sportovní hřiště zpevňovat naše svaly. Odpoledne proběhla Olympiáda Soliter 2021. Soutěžilo se v kolektivních sportech i v soutěžích jednotlivců. Družstvo Horáci na celé čáře porazilo družstvo Rintintinů, ale všichni jsme si to užili. Vyvrcholením odpoledne byl maratonský běh okolo chaty Soliter, ve kterém s velkým předstihem první proběhl cílem Vítek S. Pak už jsme jen křídami pomalovali chodníky kolem chaty a po výborných domácích borůvkových knedlících začala diskotéka v maskách. Je nám líto, že zítra už odjíždíme domů, ale zároveň se těšíme na rodiče. Třeba zase někdy….

Dnešní den začal velmi brzy. Vyběhli jsme před chatu a po krátké rozcvičce jsme ještě chvíli meditovali a navzájem si namasírovali záda. Pak už na nás čekala opět vydatná snídaně ve formě švédských stolů. Dopoledne sice pršelo, ale nám to vůbec nevadilo. Rozdělili jsme se na skupiny a zabrali se do "učení". Vyhledávali jsme informace o Jeseníkách, trochu počítali, měřili a stopovali čas. V poledne se počasí umoudřilo a zlákalo nás na výlet do Bruntálu. Wellnes nás nadchnul několika bazény se slanou vodou, vířivkou a hlavně dlouhým tobogánem. Druhou část odpoledne jsme strávili na sportovním hřišti. Většina z nás se honila za kopacím míčem, někteří vyzkoušeli i "mučící" posilovací stroje. Po večeři jsme vzpomínali na včerejší výlet na Praděd a pak jsme se předvedli v Superstar Soliter. Uvidíme, co přinese zítřek….

Probudili jsme se do slunného dne a svižně vyběhli na rozcvičku před chatu. Chtěli jsme využít pěkného dne a vyrazili jsme hned po snídani na celodenní túru na nejvyšší vrchol Jeseníku - Praděd. Svižným krokem s batohem plným svačiny, pití, pláštěnky a dalších drobností jsme se přesunuli na autobusovou zastávku do Malé Morávky, odkud nás autobus vyvezl k začátku naučné stezky Bílá Opava. Cesta pěšky do kopce nás sice unavila, ale stálo to za to. Viděli jsme husté lesy, vodopády s krásnými, velikými balvany, přeskakovali jsme kořeny stromů a přelézali spadlé kmeny. Po mnoha a mnoha zdolaných kilometrech na bolavých nožkách jsme dorazili k horské chatě Barborka, kde jsme se konečně občerstvili a načerpali nové síly pro další pochod. Čekal na nás Praděd. Dostali jsme se až těsně pod vrchol, ale vzhledem k časové tísni jsme se s vysílačem jen vyfotili a napásli jsme se brusinek. Poté jsme se vydali na zpáteční cestu. Po asfaltu a z kopce jsme byli dole raz dva. Předem zamluvená místa v autobuse jsme obsadili včas a mohli jsme si odpočinout. Poslední část trasy jsme opět zdolali pěšky, naštěstí počasí nám po celou dobu výletu přálo a pláštěnky zůstaly v batohu. Těšíme se, co budeme dělat zítra.

Smějící se

Dnes v 10 hodin jsme opustili Český Rudolec a vyrazili jsme vstříc velkému horskému dobrodružství. Ve 4 hodiny už jsme byli ubytovaní na horské chatě Soliter uprostřed divoké přírody. Ještě před večeří jsme se vydali prozkoumat okolí. Cesta podél potoka nás dovedla na sportovní hřiště, kde nás rázem opustila únava a vrhli jsme se do posilování. Po výborné večeři proběhl turnaj v ping-pongu. Absolutní vítězkou se stala Bára P.  Těšíme se, co přinese zítřek.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

envelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram