Děkujeme za vstřícnost. Přejeme Vám i Vašim blízkým příjemné prožití Vánoc, štěstí, zdraví a lásku po celý nadcházející rok.

Zaměstnanci MŠ

Video bude doplněno

Ohlédnutí za tvořením dětí ze školky.

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Český Rudolec, v souladu s ustanovením § 35 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, po projednání se zřizovatelem stanovila:

Přerušení provozu mateřské školy ve dnech 23. 12. 2022 a 27. – 30. 12. 2022. Zároveň bude v těchto dnech přerušen i provoz školní jídelny.

Tak se nazývá téma v mateřské škole, kterému jsme se věnovali celé dva týdny. Začali jsme legendou o svatém Martinovi. Ta nás inspirovala k napodobování sv. Martina – pomáhat si, dělat dobré skutky, rozdělit se. Nejvíce času si vyžádalo nacvičování písniček, básničky i jednoduchého tanečku. Oba týdny byly velmi tvořivé. Děti vyrobily vitráž s koníkem, lucerničku a také sv. Martina namalovaly. Vše vyvrcholilo Svatomartinským setkáním v předvečer svátku svatého Martina.

I tento rok jsme ve školce vytvořili výstavu maleb našich dětí za uplynulý školní rok. Výstava obsahovala různá témata napříč celým rokem, více již v samotné galerii.

Dne 2. 6. se děti z mateřské školy vydaly v doprovodu paní učitelek autobusem do Dačic, kde navštívily Dům dětí a mládeže. Čekala je exkurze po jednotlivých dílnách, nejvíce se jim ovšem líbil taneční sál a tvoření barevných spirál z korálků. Za krásný zážitek mockrát děkujeme vedení a personálu Domu dětí a mládeže. Na závěr výletu jsme se vydali na náměstí, kde si děti koupily malý suvenýr a osvěžily se ovocnou zmrzlinou.

Jaro se nám dostává už i do naší školky – na přivítání tohoto ročního období se ve školce uskutečnil barevný den, který v sobě spojil jak barevnost probouzející se přírody, tak i možnost využití masek, které si děti připravovaly na karneval. Děti si užily dopoledne plné tance, her a soutěží, na které se tolik těšily. Vždyť se podívejte sami, jejich úsměvy mluví za vše.

Ve středu 16. února si předškolní děti užily ukázkovou hodinu v 1.třídě. Zahrály si tak na skutečné prvňáčky. Děkujeme paní učitelce Kortanové a naším prvňáčkům.

V posledních dnech jsme se hodně věnovali tématu knížka, četli si různé příběhy a pohádky. Děti to moc bavilo a napínavé příběhy se zaujetím poslouchaly. Malé děti si dokonce vytvořily vlastní leporelo s jejich osobním příběhem, starší děti si vytvořily svůj obrázek, na němž drží svou oblíbenou knížku. Děti zapracovaly na své paměti, pozornosti a trénovaly motoriku během tvořivých aktivit.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.