I tento rok jsme ve školce vytvořili výstavu maleb našich dětí za uplynulý školní rok. Výstava obsahovala různá témata napříč celým rokem, více již v samotné galerii.

Dne 2. 6. se děti z mateřské školy vydaly v doprovodu paní učitelek autobusem do Dačic, kde navštívily Dům dětí a mládeže. Čekala je exkurze po jednotlivých dílnách, nejvíce se jim ovšem líbil taneční sál a tvoření barevných spirál z korálků. Za krásný zážitek mockrát děkujeme vedení a personálu Domu dětí a mládeže. Na závěr výletu jsme se vydali na náměstí, kde si děti koupily malý suvenýr a osvěžily se ovocnou zmrzlinou.

Jaro se nám dostává už i do naší školky – na přivítání tohoto ročního období se ve školce uskutečnil barevný den, který v sobě spojil jak barevnost probouzející se přírody, tak i možnost využití masek, které si děti připravovaly na karneval. Děti si užily dopoledne plné tance, her a soutěží, na které se tolik těšily. Vždyť se podívejte sami, jejich úsměvy mluví za vše.

Ve středu 16. února si předškolní děti užily ukázkovou hodinu v 1.třídě. Zahrály si tak na skutečné prvňáčky. Děkujeme paní učitelce Kortanové a naším prvňáčkům.

V posledních dnech jsme se hodně věnovali tématu knížka, četli si různé příběhy a pohádky. Děti to moc bavilo a napínavé příběhy se zaujetím poslouchaly. Malé děti si dokonce vytvořily vlastní leporelo s jejich osobním příběhem, starší děti si vytvořily svůj obrázek, na němž drží svou oblíbenou knížku. Děti zapracovaly na své paměti, pozornosti a trénovaly motoriku během tvořivých aktivit.

Po návratu do školky jsme si povídali o Vánocích, o tom, co jsme prožili a jak moc se nám líbil novoroční ohňostroj. Povídali jsme si hodně i o Třech králích a darech, které Ježíškovi k jesličkám přinesli. Další týden se nesl ve znamení zimy, malovali jsme zimní obrázky a dokonce si vytvořili i zimní čepice s inkoustem a zmizíkem. Předškoláci vytvořili vlastní obraz Paní Zimy, třídili barvy a rozvíjeli své předškolní dovednosti. Spolu s menšími dětmi se učili zimní básničky a tvořili kreativním způsobem zimní oblečení. Největší radost nám však udělala nečekaná sněhová nadílka.

Nový školní rok 2021/2022 v mateřské škole zahájíme ve středu 1. zářív obvyklém provozu od 6:00 do 16:00 hodin. Do 7:30 hodin si prosím nahlaste stravu.

Provoz MŠ - pokyny pro rodiče

- s vysokým a velmi vysokým rizikem nákazy po dobu 7 dní od vstupu na  území ČR

- extrémním rizikem nákazy po dobu 10 dní od vstupu na území ČR

Prázdninový provoz v MŠ byl pro děti zajímavý hlavně díky pestrému programu. Na začátku prázdnin navštívily kamaráda Pepíka, který jim ukázal, jaká zvířátka má doma. Moc se jim líbil kůň i želva, tiše však v akváriu obdivovaly i dlouhého hada. Pobyt venku dětem zpříjemnilo i nové vybavení školky (nové pohodlnější lavičky na sezení, nový stolek), díky kterým mohly hrát venku různé hry nebo malovat. Některé děti dokonce plely záhonky, aby byla úroda z nich co největší. A aby to nebyla jen taková "nuda", ve školce jsme uspořádali i jednu narozeninovou oslavu, kterou si všichni patřičně užili. Dokonce jsme v poslední den provozu navštívili i kamarádku Elišku u ní doma, kde si děti užily pestrý program. Bylo to moc fajn.

Do našeho tématu ve školce nám krásně zapadlo putování za zvířátky, které je pro děti připraveno po Graselově stezce směrem k Peníkovu. Využili jsme krásného a slunečné počasí a vypravili se na malý výlet hned po svačince. Část naučné stezky jsme si vyzkoušeli, ale kdo chce odměnu, musí dojít až do cíle naučná stezky (třeba s maminkou nebo tatínkem) a ve školce následně sdělit tajenku

Máme zrovna téma „Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá“ a tak na děti čekaly hry, soutěže s cizokrajnými zvířátky. Děti si vyzkoušely třeba závod krokodýlů, opičí dráhu, vymýšlely zvířata ze ZOO, hádaly zvířecí hádanky, hledaly plyšová zvířátka a stavěly pro ně ohradu. Také odměny byly zvířecí – diplom, gumové zvířecí bonbony a další drobnosti. Dokonce i od kuchařek dostaly děti k svátku čokoládu s obrázkem zvířátka ze ZOO.

Zdeňka Strašáková