fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Byl krásný letní den, 22. června 2022, a žáci 2. stupně se vydali na tradiční předprázdninový výlet. Vždycky je příjemné strávit společné chvíle se spolužáky jinak a jinde než ve školních lavicích. Program pro tento den byl naplánovaný. Hned ráno mladí cestovatelé podnikli okružní túru po naučné stezce vedoucí rašeliništěm Červené blato v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Špetku znalostí o jihočeském rybníkářství získali při návštěvě expozice v domě Štěpánka Netolického v Třeboni. Výlet zakončili lehce adrenalinovým pobytem v Obludišti v Dolní Pěně, kde bloudění a hledání oblud je hlavní zábavou. Výlet byl na pohodu a všichni si ho více či méně užili.

Ve středu 22. června vyrazil celý 1. stupeň na školní výlet. Naším cílem byla návštěva Telče. Počasí nám přálo a o to více byli žáci z výletu nadšeni. V Telči jsme si prohlédli Telčský dům, kde se děti vydováděly, vyzkoušely si různé hlavolamy a prohlédly podzemí. Poté jsme se přemístili do Muzea techniky, kde byly k vidění různé starodávné automobily a nejen ty, ale spousta zajímavých věcí z dob našich babiček a prababiček. Na náměstí jsme si prohlédli renesanční domy, kašnu, … A naší poslední zastávkou byla rozhledna Oslednice, ze které jsme měli Telč jako na dlani. A pak hurá na vlak a domů. Výlet se nám vydařil a všichni jsme byli spokojeni.

Dne 2. 6. se děti z mateřské školy vydaly v doprovodu paní učitelek autobusem do Dačic, kde navštívily Dům dětí a mládeže. Čekala je exkurze po jednotlivých dílnách, nejvíce se jim ovšem líbil taneční sál a tvoření barevných spirál z korálků. Za krásný zážitek mockrát děkujeme vedení a personálu Domu dětí a mládeže. Na závěr výletu jsme se vydali na náměstí, kde si děti koupily malý suvenýr a osvěžily se ovocnou zmrzlinou.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

envelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram