Děti v mateřské škole si na Velikonoce vytvořily krásné dekorace – barevná papírová velikonoční vajíčka, kterými vyzdobily šatnu. S pomocí paní učitelek zasadily do sklenic jarní osení, jež si pak vzaly domů na svátky. Po Velikonocích jsme si s dětmi povídali o tom, jak kdo prožíval tyto svátky a co se nám na nich nejvíce líbí. Tohle krásné téma pak vystřídalo povídání si o planetě Zemi, která měla svůj „svátek“ v pátek 22. 4. Děti se naučily zpívat novou písničku, recitovaly básničky o Zemi a ve čtvrtek a v pátek vytvořily s pomocí paní učitelek z krepového papíru zvětšenou mapu světa, čímž si krásně procvičily svoji jemnou motoriku.

Dne 13.dubna, se těsně před velikonočními prázdninami, konaly pro žáky 1. stupně tradiční ,,Velikonoční dílny“. První vyučovací hodinu si děti povídaly o zvycích a tradicích spojené s velikonoční dobou. Ve zbylých vyučovacích hodinách si žáci vyrobili vajíčko s kuřátkem na kolíčku, ovečku z vaty a velikonoční zajíčky. Hotové výrobky si žáci odnesli domů. Výtvory se dětem moc povedly a spokojenost v jejich tvářích zase byla odměnou pro vyučující, kteří s nimi výrobky tvořili.