fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Dopoledne plné soutěží si děti ze školky užily ve čtvrtek 2.2.2023. Tento den se děti oblékly do bílé barvy. Pro děti byl připraven zábavný program plný her a sportovních disciplín. Děti protáhly nejen svá těla, procvičily si také postřeh i paměť. Například střelba papírovou koulí na cíl, přenášení koule kolíčkem, kreslení bílou barvou, stavění sněhuláků, stavění iglú. Nejvíce byly děti nadšené z „papírovobílé“ koulované. Jako odměnu si odnesly domů diplom a něco sladkého na zub. Tento den jsme si společně užili a budeme se těšit na další.

Ohlédnutí za tvořením dětí ze školky.

Tak se nazývá téma v mateřské škole, kterému jsme se věnovali celé dva týdny. Začali jsme legendou o svatém Martinovi. Ta nás inspirovala k napodobování sv. Martina – pomáhat si, dělat dobré skutky, rozdělit se. Nejvíce času si vyžádalo nacvičování písniček, básničky i jednoduchého tanečku. Oba týdny byly velmi tvořivé. Děti vyrobily vitráž s koníkem, lucerničku a také sv. Martina namalovaly. Vše vyvrcholilo Svatomartinským setkáním v předvečer svátku svatého Martina.

...pssst! Něco se chystá! Pevně věříme, že letos se vánoční jarmark již uskuteční. Přípravy na něj ve školní družině započaly!

Ve školní družině zkoušíme...nežehlíme, ale objevujeme. Na výtvarnou techniku encaustiku je potřeba specifický materiál, pro nás finančně těžko dostupný. Nikdy neopomíjíme možnost improvizace - stará žehlička a olejové pastely jsou dostačující pro vyzkoušení nové techniky :-)!

Jarní sluníčko zazelenalo louky a stráně po celém okolí a s tím se objevily i překrásné druhy květin, které děti přímo lákaly ke tvoření. S pomocí paní učitelek tak z barevných rostlinek vytvořily takováto krásná zvířátka. Hezky si u toho procvičily kreativitu a jemnou motoriku. Téma o zvířátkách děti moc nadchlo a užívaly si tvoření ve školce.

Děti v mateřské škole si na Velikonoce vytvořily krásné dekorace – barevná papírová velikonoční vajíčka, kterými vyzdobily šatnu. S pomocí paní učitelek zasadily do sklenic jarní osení, jež si pak vzaly domů na svátky. Po Velikonocích jsme si s dětmi povídali o tom, jak kdo prožíval tyto svátky a co se nám na nich nejvíce líbí. Tohle krásné téma pak vystřídalo povídání si o planetě Zemi, která měla svůj „svátek“ v pátek 22. 4. Děti se naučily zpívat novou písničku, recitovaly básničky o Zemi a ve čtvrtek a v pátek vytvořily s pomocí paní učitelek z krepového papíru zvětšenou mapu světa, čímž si krásně procvičily svoji jemnou motoriku.

Dne 13.dubna, se těsně před velikonočními prázdninami, konaly pro žáky 1. stupně tradiční ,,Velikonoční dílny“. První vyučovací hodinu si děti povídaly o zvycích a tradicích spojené s velikonoční dobou. Ve zbylých vyučovacích hodinách si žáci vyrobili vajíčko s kuřátkem na kolíčku, ovečku z vaty a velikonoční zajíčky. Hotové výrobky si žáci odnesli domů. Výtvory se dětem moc povedly a spokojenost v jejich tvářích zase byla odměnou pro vyučující, kteří s nimi výrobky tvořili.

Po návratu do školky jsme si povídali o Vánocích, o tom, co jsme prožili a jak moc se nám líbil novoroční ohňostroj. Povídali jsme si hodně i o Třech králích a darech, které Ježíškovi k jesličkám přinesli. Další týden se nesl ve znamení zimy, malovali jsme zimní obrázky a dokonce si vytvořili i zimní čepice s inkoustem a zmizíkem. Předškoláci vytvořili vlastní obraz Paní Zimy, třídili barvy a rozvíjeli své předškolní dovednosti. Spolu s menšími dětmi se učili zimní básničky a tvořili kreativním způsobem zimní oblečení. Největší radost nám však udělala nečekaná sněhová nadílka.

Mozaiková hra barev... hodí se nám třeba pod šálek kávy nebo čaje.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

envelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram