Jarní sluníčko zazelenalo louky a stráně po celém okolí a s tím se objevily i překrásné druhy květin, které děti přímo lákaly ke tvoření. S pomocí paní učitelek tak z barevných rostlinek vytvořily takováto krásná zvířátka. Hezky si u toho procvičily kreativitu a jemnou motoriku. Téma o zvířátkách děti moc nadchlo a užívaly si tvoření ve školce.

Děti v mateřské škole si na Velikonoce vytvořily krásné dekorace – barevná papírová velikonoční vajíčka, kterými vyzdobily šatnu. S pomocí paní učitelek zasadily do sklenic jarní osení, jež si pak vzaly domů na svátky. Po Velikonocích jsme si s dětmi povídali o tom, jak kdo prožíval tyto svátky a co se nám na nich nejvíce líbí. Tohle krásné téma pak vystřídalo povídání si o planetě Zemi, která měla svůj „svátek“ v pátek 22. 4. Děti se naučily zpívat novou písničku, recitovaly básničky o Zemi a ve čtvrtek a v pátek vytvořily s pomocí paní učitelek z krepového papíru zvětšenou mapu světa, čímž si krásně procvičily svoji jemnou motoriku.

Dne 13.dubna, se těsně před velikonočními prázdninami, konaly pro žáky 1. stupně tradiční ,,Velikonoční dílny“. První vyučovací hodinu si děti povídaly o zvycích a tradicích spojené s velikonoční dobou. Ve zbylých vyučovacích hodinách si žáci vyrobili vajíčko s kuřátkem na kolíčku, ovečku z vaty a velikonoční zajíčky. Hotové výrobky si žáci odnesli domů. Výtvory se dětem moc povedly a spokojenost v jejich tvářích zase byla odměnou pro vyučující, kteří s nimi výrobky tvořili.

Po návratu do školky jsme si povídali o Vánocích, o tom, co jsme prožili a jak moc se nám líbil novoroční ohňostroj. Povídali jsme si hodně i o Třech králích a darech, které Ježíškovi k jesličkám přinesli. Další týden se nesl ve znamení zimy, malovali jsme zimní obrázky a dokonce si vytvořili i zimní čepice s inkoustem a zmizíkem. Předškoláci vytvořili vlastní obraz Paní Zimy, třídili barvy a rozvíjeli své předškolní dovednosti. Spolu s menšími dětmi se učili zimní básničky a tvořili kreativním způsobem zimní oblečení. Největší radost nám však udělala nečekaná sněhová nadílka.

Mozaiková hra barev... hodí se nám třeba pod šálek kávy nebo čaje.

Když jsme se po Vánocích opět ocitli v "izolaci"... aha... cože je izolace? Děti nemají možnost trávit čas se svými kamarády z jiných tříd, ve společné třídě školní družiny. Po vyučování zůstávají ve svých třídách, kde není mnoho možností pro vyžití a takzvanou psychohygienu - odpočinek po vyučování. Takže prvňáci a třeťáci jsou od rána až do doby, kdy odchází domů spolu, stejně tak druháci se čtvrťáky. Prostor třídy není vhodný pro pohybové aktivity, občas si děti na chodbě zaskáčou panáka :-). Oblíbenou činností je malování nebo vybarvování obrázků, kluci si staví z Chevy. Ač od Vánoc neuběhlo mnoho času, my už začali myslet na ty nadcházející! Že je to trochu předčasné? Ale kdepak! Chystáme již výrobky na jarmark, neboť pevně věříme, že v letošním roce se uskuteční. Ono vyrábění zabere dost času a my jsme se začali učit tvořit z korálků a to moc rychle nejde! Takové hrátky s korálky totiž krásně podpoří jemnou motoriku dětí, takže my nejen tvoříme, ale tím se současně učíme spoustu dalšího! Už víte, že pracujeme s korálky: nejdříve je třeba je roztřídit, aby další práce byla snazší, pak si vybrat vhodnou kombinaci barev a tvarů a dále je potřeba velká dávka soustředění, opatrnosti, trpělivosti. Děti vytváří náramky, navlékaly nejdříve pro sebe a ta činnost je tak nadchla, že pokračovaly s tvorbou pro maminky, sourozence...a většina z nich obdarovala i tatínky, babičky, dědy, tety. Náramky navlékáme také do nabídky na jarmark, určitě si vyberete! Hlavním dílkem, které věříme, že Vás potěší, jsou hvězdičky z drátku a korálků. To je už trochu složitější a chce to více přemýšlení, ale s dopomocí to děti zvládnou. První svoji hvězdičku si odnesly domů a kdo chce, tvoří dál pro Vás. Největší profesionálkou v drátkování je Terezka Sotonová. Její výběr - kombinaci korálků, trpělivost, snahu o precizní práci by jí mohl závidět mnohý dospělák. Má můj velký obdiv a poklonu! Na fotografiích vidíte výsledky našeho snažení a věříme, že Vám přinesou radost! Jak nám bude umožněno trávit s dětmi společný čas, budeme pokračovat! I. Baštářová

Téma Andílci, čerti a Mikuláš se nevyhnulo ani naší školce. Děti se s nadšením pustily do tvoření dekorací andílků a Mikulášů. Nakonec, i když se trochu bály, rozhodly se namalovat také čerty, přičemž ty odvážnější z nich dokonce vytvořily peklíčko a z alobalu řetěz. K tomu se děti naučily spoustu básniček, které pak přednesly Mikuláši při jeho páteční návštěvě.

Téma svatého Martina jsme ve školce pojali originálně - z kousků natrhaného papíru jsme na papír lepili koně, stejně tak jsme na koně na kartonu nalepovali sněhové vločky s přáním, aby nám tento rok Martin na bílém koni přinesl bohatou sněhovou nadílku. Tak doufáme, že se nám toto přání splní.