Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Bílý den je pro děti v naší školce velice výjimečná a oblíbená událost, jelikož s sebou přináší hromadu zábavy a zajímavých aktivit. Ani tento rok tomu nebylo jinak. Děti soutěžily v hodu papírovou koulí, malovaly do sněhu (mouky), vyráběly zimní dalekohledy, z barevných papírů tvořily vystřihovánky se zimními motivy, zdobily sněhuláka a mnoho jiného. A co bylo nejlepší? Že nás na závěr procházky paní zima pozdravila mrazivou sněhovou přeháňkou, při které se děti radostně vyfotily.

Bílý den pro nás znamenal ve školce ukončení tématu zimy. Ráno si děti vyrobily zimní čelenky, na oslavu bílého dne. Na svačinku děti měly rýžovou kaši. Následně na to děti stavěly iglu z kostek cukru a "malty" (což byl práškový cukr smíchaný s vodou). Kromě toho bylo tvoření zaměřené i na individuální aktivity (malování klovatinou a posypání umělým sněhem) a na experimenty - jestli taje kostka ledu rychleji než sníh, nebo jaký má efekt posypání kostky ledu solí na rychlost tání. Moc je to všechny bavilo. Poslední z aktivit byla soutěž s robotickou myší. Moc jsme si tento den užili a těšíme se z nových nadcházejících témat. 

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

envelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram