fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Dopoledne plné soutěží si děti ze školky užily ve čtvrtek 2.2.2023. Tento den se děti oblékly do bílé barvy. Pro děti byl připraven zábavný program plný her a sportovních disciplín. Děti protáhly nejen svá těla, procvičily si také postřeh i paměť. Například střelba papírovou koulí na cíl, přenášení koule kolíčkem, kreslení bílou barvou, stavění sněhuláků, stavění iglú. Nejvíce byly děti nadšené z „papírovobílé“ koulované. Jako odměnu si odnesly domů diplom a něco sladkého na zub. Tento den jsme si společně užili a budeme se těšit na další.

Bílý den je pro děti v naší školce velice výjimečná a oblíbená událost, jelikož s sebou přináší hromadu zábavy a zajímavých aktivit. Ani tento rok tomu nebylo jinak. Děti soutěžily v hodu papírovou koulí, malovaly do sněhu (mouky), vyráběly zimní dalekohledy, z barevných papírů tvořily vystřihovánky se zimními motivy, zdobily sněhuláka a mnoho jiného. A co bylo nejlepší? Že nás na závěr procházky paní zima pozdravila mrazivou sněhovou přeháňkou, při které se děti radostně vyfotily.

Bílý den pro nás znamenal ve školce ukončení tématu zimy. Ráno si děti vyrobily zimní čelenky, na oslavu bílého dne. Na svačinku děti měly rýžovou kaši. Následně na to děti stavěly iglu z kostek cukru a "malty" (což byl práškový cukr smíchaný s vodou). Kromě toho bylo tvoření zaměřené i na individuální aktivity (malování klovatinou a posypání umělým sněhem) a na experimenty - jestli taje kostka ledu rychleji než sníh, nebo jaký má efekt posypání kostky ledu solí na rychlost tání. Moc je to všechny bavilo. Poslední z aktivit byla soutěž s robotickou myší. Moc jsme si tento den užili a těšíme se z nových nadcházejících témat. 

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

envelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram